timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

RRoll! to dynamiczna gra zręcznościowa w rodzaju ,,tunnel runner”, który doskonale znamy z już od lat 80. Firma Strangelet Studio postanowiła przenieść kultowy  styl na ekrany naszych telefonów. Produkcja ukazała się na systemach Android oraz IOS lipca 2016 roku. Aplikacje, w których na pierwszy plan wysuwa się nasza zręczność cieszą się sporą popularnością odkąd tylko się pojawiły. RRoll! zaprasza nas do tego świata. Kulka, rura, światła i w drogę!

RRoll! - Gameby.pl

W RRoll! naszym zadaniem jest poruszanie się białą kulką tak, aby osiągnąć jak najwyższy wynik. Problemem są przeszkody czekające na nas na każdym stopniu. Raz są to spadające bryły, a w następnej sekundzie dziesiątki filarów i rzędy obręczy pod którymi musimy się przedostać bądź je wyminąć. Cała mechanika ruchu jest niesamowicie prosta, kulką możemy obracać się o 360 stopni oraz sterować w prawo lub lewo, naciskając na ekran w odpowiednich miejscach. Jesteśmy więc w stanie wykazać się refleksem, a także spostrzegawczością. Wszystko to, dzieje się z ekstremalną prędkością, więc uważaj!

RRoll! - Gameby.pl

W prawym górnym rogu widnieje licznik, a na nim wynik, wzrastający wraz z odległością, jaką pokonamy. Grafika nie jest wyrafinowana, momentami mamy wrażenie, że nasza kulka bardziej lewituje, aniżeli sunie po powierzchni tunelu. Tekstury robią słabe wrażenie, a raczej nie robią go wcale. Ciągle zmieniające się kolory potęgują dynamikę rozgrywki, a wszystko dopełnia szybka i skoczna muzyka. Niestety, po kilku minutach elektryczne rytmy stają się na tyle monotonne i denerwujące, przez swoje zapętlanie się, że pomimo dobrego dopasowania ich do rodzaju gry, większość użytkowników użyję przycisku wyciszenia.

RRoll! - Gameby.pl

Sporym plusem RRoll! (i jednocześnie normą w tego typu produkcjach) jest możliwość zmiany wyglądu naszego małego przyjaciela, z białego na różne tajemnicze wzory i kształty. Niestety, liczba obejrzanych reklam potrzebna do osiągnięcia tego jest zbyt duża, co negatywnie wpływa na odbiór aplikacji. Na takiej samej zasadzie działa system dodatkowych żyć.

Naszym wynikiem i osiągnięciami możemy podzielić się ze znajomymi, w końcu, kto nie chciałby być najlepszym i najszybszym tunnel runnerem, a RRoll! dostarcza takich możliwości. Pomimo wad, tytuł zdecydowanie nadaje się na wolne chwile w poczekalni, czy autobusie, przed uprzednim wyłączeniem muzyki.

Nasza Ocena:
 • 5/10
  Grafika - 5/10
 • 3/10
  Muzyka - 3/10
 • 5/10
  Pomysł - 5/10
 • 7/10
  Grywalność - 7/10
5/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Fanatyk sportu i dobrze opowiedzianych historii. Miłośnik czytania oraz podróży i wszelkich przygód, małych i dużych. Od najmłodszych lat w przyjaźni z technologią i grami. Z pasji pisarz i gracz. Szczególnie zakochany w grach typu RPG i sieciowych.

Wszystkie artykuły