timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jeżeli podczas tegorocznego długiego weekendu zostajecie w domu lub nie ruszacie się z niego bez telefonu czy laptopa, to prawie pewnym jest, że nie rozstaniecie się wtedy z Netfliksem. Czy to kiedy jedziecie samochodem, czy po wyczerpującym dniu spędzonym na górskiej wspinaczce, zawsze może przyjść ochota na jakiś serial. Właśnie na tą okazję przygotowałem zestawienie, w którym znajdziecie najlepsze seriale na majówkę. Nie zabraknie komedii, animacji oraz innych ciekawych propozycji.

Big Mouth

Ten serial przewinął się przez moje artykuły już parę razy, ale darzę go ogromną sympatią i właśnie dlatego go polecam. Jest to animacja z dosyć nietypowym humorem oraz całkiem przyjemną fabułą. Serial jest zbudowany w luźnej konwencji, a także nie jest zbyt długi, przez co idealnie nadaje się na obejrzenie go w długi weekend.

Dark

Mogłoby się wydawać, że Dark nie powinno wylądować w jednym zestawieniu z kreskówkami i komediami. Jednak jak dla mnie jest to bardzo wciągający serial, który da się pochłonąć w całości w przeciągu kilku dni. Ponadto na Netfliksie już w czerwcu ujrzymy drugi sezon Dark, dlatego już teraz warto nadrobić zaległości. Polecam fanom tajemnic, napięcia oraz seriali Sci-Fi.

Seriale na majówkę - Gameby.pl

The Rain

Serial nieco podobny do Dark, jednak w tym przypadku zobaczymy bardziej postapokaliptyczną scenerię. Opowiada on o ludziach, którzy przetrwali katastrofę naturalną związaną z deszczem i próbują odnaleźć się w nowym świecie. Serial jest dosyć krótki, ale potrafi zaskoczyć widza. Cechuje się także całkiem ciekawą akcją. Tak samo jak w poprzednim przypadku, niedługo nastąpi premiera drugiego sezonu The Rain, dlatego jest to ciekawa propozycja, gdy wybieramy seriale na majówkę.

Seriale na majówkę - Gameby.pl

Miłość, śmierć i roboty

Antologia pojawiła się na Netfliksie dosyć niedawno i jest dobrym wyborem dla osób szukających ciekawego serialu, który pobudzi ich do refleksji. Każdy odcinek Miłości, śmierci i robotów można oglądać, jako oddzielny, krótkometrażowy film. Niektóre z nich potrafią zmienić spojrzenie człowieka na świat. Każdy epizod jest na swój sposób oryginalny, przedstawia nową, interesującą wizję przyszłości. Polecam szczególnie fanom Black Mirror.

Seriale na majówkę - Gameby.pl

F is for Family

Znowu wracamy do animacji i kreskówek. F is for Family to kreskówka z rzadko spotykaną w tym gatunku, rozwiniętą fabułą. Oprócz śmiesznych scenek i gagów, widz może również utożsamiać się z bohaterami. Mimo iż animacja przypomina typowy rodzinny sitcom, to mogę pokusić się o stwierdzenie, że jest to coś bardziej wygórowanego. Pełno czarnego humoru.

Seriale na majówkę - Gameby.pl

Chłopaki z baraków

Dwanaście sezonów pełnych humoru i nieudanych prób wzbogacenia się tytułowych chłopaków. Główni bohaterowie muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu, aby zdobyć fortunę. A wszystko na barakowym parkingu Sunnyvale. Serial nie jest zbyt angażujący, co może być plusem dla wielu oglądających. W 2019 miała miejsce premiera animowanej wersji Chłopaków z baraków, na którą także warto jest rzucić okiem.

Seriale na majówkę - Gameby.pl

Stand Up

Sam chwilę zastanawiałem się, czy stand up’y kwalifikują się jako seriale na majówkę. Stwierdziłem jednak, że mimo iż nie posiadają wartkiej akcji i dobrej fabuły, to i tak warto je tutaj umieścić. Na Netfliksie znaleźć można wiele stand up’ów znanych komików, a także te amatorskie.

Seriale na majówkę - Gameby.pl

Jest to na pewno alternatywa od długich seriali, w których uwaga widza jest wymagana przez cały czas trwania odcinka. Stand up’y gwarantują nam przede wszystkim dobrą zabawę i niecodzienny humor.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły