timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

„Życie bez pozwolenia” to hiszpański dramat z 2018 roku, przedstawiający życie i pracę w galicyjskim kartelu narkotykowym od środka. Jak wiadomo w tym świecie każdy w końcu musi wpaść w kłopoty, jednak w odróżnieniu do innych pozycji tym razem główny bohater musi zmierzyć się z wyniszczającą chorobą. Po zakończeniu drugiego sezonu nie zarządzono kontynuacji więc jest dobrą pozycją dla tych, którzy lubią oglądać odcinki w krótkich odstępach czasu, ale poniżej przedstawiamy zarówno dłuższe jak i krótsze pozycje. Wszystkie skutecznie przenoszą widza do świata baronów narkotykowych i dostarczą równie mocnych wrażeń.

Queen of the South

Jeżeli ktoś jest fanem silnych postaci żeńskich to zdecydowanie nie może pominąć tej amerykańskiej pozycji. Teresa Mendoza, czyli główna bohaterka serialu przez oszustwa swojego narzeczonego stała się kolejnym celem przywódcy kartelu narkotykowego. Podczas ucieczki przed śmiercią pokazuje swoją wytrwałość, jednak prawdziwa akcja rozpoczyna się, gdy dziewczyna nie chce już tylko uciekać, a pragnie zemsty na swoich oprawcach przejmując ich biznes. Bardzo dużo zwrotów akcji, momentami mogących wydawać się przerysowane, jednak zdecydowanie ta pozycja od początku do końca trzyma w napięciu.

Narcos

Kultowy serial, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu, za sprawą opisywanej w nim historii biograficznej Pablo Escobara w tle, ta naturalistyczna produkcja jest najdokładniejszym serialowym odwzorowaniem działań baronów narkotykowych i ich karteli w latach 80-tych i 90-tych. Pierwszoplanowe role gra również dwóch agentów DEA, którzy po zakończeniu historii Escobara wyruszają do walki z kolejnymi kartelami. Oprócz akcji i trzymania w napięciu widzimy obraz prawdziwego życia w Kolumbii, toczących się tam sporów i problemów społecznych, poznajemy skorumpowanych polityków i ludzi żyjących w skrajnej biedzie. Genialna obsada i wydobycie emocji z każdej sceny sprawiają, że oglądanie tej pozycji jest prawdziwym kunsztem dla oczu, nie bez powodu otrzymał on liczne nominacje i nagrody. Serial swoją wszechstronnością podbija serca i zdecydowanie powinien znaleźć się na liście must watch nie tylko fanów kryminałów i dramatów.

Smak stokrotek (O sabor das margaridas)

Zdecydowanie niedoceniana pozycja serialowa, która ma spory potencjał, pierwsze dwa seriale zyskały naprawdę wysokie oceny, a fani przewidują, że kolejny ma być jeszcze lepszy. Smak stokrotek to thriller, który dokumentuje życie drugiej strony, czyli funkcjonariuszki policyjnej badającą sprawę zaginięcia nastolatki z małego, hermetycznego miasteczka. Fani otoczenia z serialu “Życia bez pozwolenia” mogą być dodatkowo pozytywnie zaskoczeni, ponieważ akcja rozgrywa się właśnie w malowniczej galicji, której w obu sezonach jest pod dostatkiem.

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły