timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Hej hej, z tej strony redaktor Julian, a przed Wami noworoczna edycja #STAREvsNOWE. Tym razem nie będę porównywał podobnych do siebie gier, a ich zapowiedzi na rok 2019 z tymi na 2020. Będzie więc to coś w stylu podsumowania roku razem z przewidywaniami tego, co czeka nas w przyszłości. Omówię po krótce pięć wybranych przeze mnie premier roku 2019. Zobaczymy, czy obietnice twórców naprawdę się spełniły. Ułożyłem także listę pięciu najciekawszych zapowiedzi na 2020.

Jeśli nie chce Ci się czytać, obejrzyj filmową wersję tego artykułu 🔽

Podsumowanie premier 2019

Death Stranding

DEATH STRANDING - zapowiedzi na 2020

Zaczniemy od wydanego w listopadzie Death Stranding. Przez długi czas nikt nie miał najmniejszego pojęcia, o czym w ogóle będzie ta gra. Zaraz po premierze, tytuł ten stał się jednak ogromnym sukcesem na miarę światową. Hideo Kojimie jak zawsze udało się stworzyć coś oryginalnego. Death Stranding zostało wielokrotnie nagrodzone, a przede wszystkim otrzymało masę pozytywnych recenzji.

Resident Evil 2 Remake

zapowiedzi na 2020

Jednym z większych growych sukcesów roku 2019 jest także remake Resident Evil 2. Jest to produkcja, która została przyjęta zaskakująco dobrze. Sam pomysł reedycji odsłon tej serii krążył za capcomem już od lat, jednakże dopiero teraz wprowadzają swój plan w działanie. Jak pewnie już wszyscy wiecie, okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Star Wars Jedi: Fallen Order

zapowiedzi na 2020

Star Wars Jedi: Fallen Order przez długi czas było tytułem niepewnym. W końcu Electronic Arts po raz pierwszy od lat zabrało się za dużą grę single player. Efekt końcowy zaskoczył jednak recenzentów i gra zebrała dużo pozytywnych ocen. Osobiście tytuł nie wywołał na mnie sporego wrażenia, ale większość graczy jest w pełni zadowolona.

4 gry, w które powinieneś zagrać przed obejrzeniem Star Wars: The Rise of Skywalker

Borderlands 3

zapowiedzi na 2020

Na Borderlands 3, czyli najnowszą odsłona klasyki loot-shooterów, fani czekali z niecierpliwością. Wiadomość o powstawaniu nowej części zelektryzowała chyba całą branżę. Po premierze gra odniosła w miarę duży sukces, a krytycy przyjęli ten tytuł pozytywnie.

Metro Exodus

zapowiedzi na 2020

Ostatnią z wybranych przeze mnie premier roku 2019 jest Metro Exodus. Początki tej produkcji nie były łatwe, ze względu na skandal związany z wyłącznością dla Epic Games Store. Wszystko skończyło się jednak dobrze, a sama gra sprzedała się jeszcze lepiej niż poprzednia część.

Premiery 2020

No ale walić to co było, ważne to, co będzie! A rok 2020 zapowiada się zdecydowanie ciekawie.

Zapowiedzi na 2020 – Half Life: Alyx

zapowiedzi na 2020

Czeka nas Half Life: Alyx, czyli VR-owy prequel w uniwersum legendarnego Half Life. Premiera zapowiedziana jest na marzec, więc już całkiem niedługo. Co prawda nie każdy ma dostęp do sprzętu VR, ale zawsze miło zobaczyć, że Valve tworzy nową produkcję.

Zapowiedzi na 2020 – Resident Evil 3 Remake

zapowiedzi na 2020

Po sukcesie remake-u drugiej części, Resident Evil 3 także zostanie odświeżone. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich fanów serii, ponieważ zapowiada się, że to dopiero początek odświeżania starszych odsłon. Premiera planowana jest na kwiecień.

Zapowiedzi na 2020 – Vampire: The Masquerade

zapowiedzi na 2020

W bliżej nieokreślonym terminie wyjść ma także Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Będzie to sequel nieco zapomnianego już rpg-a, o którym zresztą zrobiliśmy już kiedyś artykuł. Mam nadzieję, że wyjdzie co najmniej tak dobrze, jak poprzednia część. Z pominięciem błędów oczywiście.

Zapowiedzi na 2020 – The Last of Us: Part II

zapowiedzi na 2020

W maju zobaczymy też, prawdopodobnie, kontynuację The Last of Us. W końcu poznamy dalsze losy Ellie i Joela podczas apokalipsy zombie. Premiera została opóźniona, ale myślę, że fani serii wytrzymają jeszcze te kilka miesięcy. Fabuła pierwszej części była świetna, więc jest na co czekać.

Naszą recenzję The Last of Us 2 przeczytacie tutaj!

Zapowiedzi na 2020 – Cyberpunk 2077

zapowiedzi na 2020

No i najlepsze zostawiłem na koniec. W kwietniu wreszcie będziemy mogli zagrać w Cyberpunk 2077. Cały świat jest podekscytowany tą premierą. Ja sam już nie mogę się jej doczekać. Jeszcze tylko trzy miesiące czekania. Niektórzy co prawda są zaniepokojeni tym, czy gra spełni wszystkie obietnice i oczekiwania. Myślę jednak, że CD Projekt RED na pewno da radę zadowolić graczy.

No i to by było na tyle. Pozostaje mi tylko życzyć mam szczęśliwego nowego roku. Tak więc do zobaczenia w przyszłości, Cześć!

Tutaj możecie przeczytać poprzednie felietony z tej serii #STAREvsNOWE!

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły