timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Siedemnastego września na Netflixie zadebiutowała kolejna odsłona   Sex Education -sezon 3. Na popularną produkcję czekali fani z całego świata i w różnym wieku. Sprawdźmy więc co słychać w liceum Moordale!

Sex Education – Sezon 3 – Nowe porządki

W trzecim sezonie powracamy do liceum Moordale, w którym po seksskandalu, porządki ma zaprowadzić nowa dyrektorka. Jest nią Hope Haddon (Jemima Kirke), która początkowo wydaje się być sympatyczna, jednak szybko się okazuje że to tylko pozory. Od teraz od licealistów wymagana jest większa dyscyplina, a także nie mogą oni wyrażać siebie poprzez kolorowe stroje. Wszyscy bowiem muszą nosić mundurki. Z kolei lekcje edukacji seksualnej zostają zamienione o na kampanię o wstrzemięźliwości. Jakże bardzo przypomina to polskie realia i nieumiejętne prowadzenie naszego przedmiotu o przestarzałej nazwie, czyli wychowania do życia w rodzinie. Zaprowadzenie nowych porządków w szkole, sprawia, że młodzież odwdzięcza się buntem.

Sex Education 2 - GameBy.pl

Trzeci sezon porusza ważne kwestie

W kolejnej odsłonie serialu zdecydowanie dużo się dzieje, jak na zaledwie 8 odcinków. Myślę, że wielu fanów ucieszyłoby się jakby było ich w tym sezonie jeszcze kilka. Jeśli chodzi o naszych starych bohaterów, to Otis spotyka się z najatrakcyjniejszą dziewczyną w szkole, a jego mama, Jean spodziewa się dziecka i do tej pory nie wyjawiła tego przyszłemu ojcu. Oprócz tego powraca wątek Aimee Gibbs, która jest przyjaciółką Maeve i padła ofiarą molestowania seksualnego. Twórcy poświęcili czas ekranowy traumie, jaką przeżywa bohaterka. Nastolatkowie próbują też odbudować swoje relacje rodzinne.
Mamy też jak zwykle wątki komediowe, jednak na uwagę zasługują te, które poruszają temat seksu osób z niepełnosprawnościami oraz Cal jako osoby niebinarnej.

Sex Education 2 - GameBy.pl

Sex Education – sezon 3 – Serial trzyma poziom

Trzeci sezon serialu Sex Education pokazuje, że produkcja dalej trzyma poziom. Opowiada nie tylko na o rozterkach dorastających osób, lecz także i o tematach, które nadal rzadko pojawiają się w mainstreamie.
Sex Education po raz kolejny udowadnia, że dla nich nie ma tematów tabu i poruszą nawet te najtrudniejsze. Ciekawe postacie i młodzi aktorzy warci uwagi sprawią, że kolejny sezon połkniecie nie wiadomo kiedy.

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły