timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

W czwartek  9 września miała miejsce konferencja PlayStation Showcase na której Sony pokazało masę nowych zapowiedzi. Wachlarz gier jakie trafią w ręce graczy jest jak najbardziej pokaźny, co pokazuje jak bardzo duże plany wydawnicze ma Sony.

Playstation Showcase – Wprowadzenie

Cała konferencja trwała około 40 minut. Przez ten czas były prezentowane zapowiedzi nadchodzących tytułów. Oczywiście rozpiętość gatunkowa produkcji była całkiem spora , więc śmiało można powiedzieć, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Playstation showcase – Zapowiedzi

God of War: Ragnarok

Podróż po przyszłych tytułach najlepiej jest zacząć od czegoś mocnego na co każdy fan nordyckiej mitologii czeka z niecierpliwością. God of War: Ragnarok jest kontynuacją przygód potężnego brodacza Kratosa oraz jego syna. Tym razem oprócz przemierzania mroźnej północy bohaterowie odwiedzą zupełnie nowe miejsca między innymi Vanaheim, Svartalfheim czy jedną z bardziej rozpoznawalnych krain, czyli Asgard.

Marvel’s Spider-Man 2

Z nordyckich krain przenosimy się do nieco nowocześniejszego otoczenia. Drugą interesującą zapowiedzią jest Marvel’s Spider-Man 2. Jest to nietypowa produkcja ponieważ występują w niej aż dwaj bohaterowie w pajęczych kostiumach. Sequel obraca się wokół pokonania jednego z wrogów człowieka pająka, Venoma. Istniej duża szansa, że ten tytuł przypadnie graczom, podobnie jak pierwsza odsłona przygód Spider-Mana. I choć produkcja zapowiada się ciekawie, tak będzie trzeba na nią sporo poczekać. Premiera zaplanowana jest na 2023r.

Marvel’s Wolverine

Oprócz wcześniej wymienionego tytułu, została również pokazana krótka zapowiedź Marvel’s Wolverine. I choć sama zapowiedź nie pokazuje za dużo, tak gra z Rosomakiem w roli głównej może jeszcze wywołać nie małe zamieszanie.

Cała masa świetnie zapowiadających się remasterów

Wśród tytułów znalazły się również odświeżone wersje znanych tytułów. Pierwszym z nich jest Alan Wake Remastered, który jeszcze w tym roku zadebiutuje na konsolę poprzedniej generacji oraz Playstation 5. Całość ma zostać odnowiona pod względem graficznym a także od strony samej rozgrywki. Innym tytułem, który przejdzie KOTOR, czyli Knights of the Old Republic. Produkcja ze świata Gwiezdnych Wojen ponownie wraca. Duża część elementów będzie robiona od zera, przez co remake będzie odświeżony w każdym możliwym miejscu.

Playstation showcase – Podsumowanie

Oczywiście przedstawione tytuły to tylko wierzchołek góry lodowej, która taka mała nie jest. Można powiedzieć, że Sony wybuchło pod względem nowych tytułów na najbliższy czas. Nie jest to nic złego a bardziej coś dobrego. Mówiąc prosto, graczy czeka niebywała uczta, której kosztowanie będzie zabierało gracza w różne fantastyczne światy oraz miejsca.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły