timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Shadows 2: Perfidia to gra, która dwa lata temu zadebiutowała na komputery stacjonarne, a teraz zawita również na Switch. Jest to survival horror z szaleńczą atmosferą, grozą i unikalnym systemem zdrowia psychicznego. Wydawcą jest Ultimate Games S. A, który wypuścił takie gry jak Ultimate Clicker Journey czy Catch a Duck.

Shadows 2: Perfidia – Ciemność

Akcja toczy się w mrocznym i opustoszałym biurze, gdzie dzieje się coś niepojętego. Rozgrywka jest jak w każdym klasycznym horrorze: różnego rodzaju zagadki oraz monstra, którym stawiamy czoła wymagających od gracza innych taktyk. Mamy do wyboru dwie postacie i zależnie od naszego wyboru poznamy nieco inną linię fabularną. Jednak obie na celu mają zejść na sam dół biurowca (zaczynamy na dość wysokim piętrze).

Shadows 2: Perfidia - Gameby.pl

I tak eksplorujemy kompleks, szukając kluczy czy innych przedmiotów wymaganych, by iść dalej. Oczywiście to wszystko odbywa się w ciemności dlatego w naszym ekwipunku mamy latarkę, do której musimy zbierać baterie, by się nie rozładowała. Tak przemierzając mrok, co pewien czas rozwiążemy proste łamigłówki bądź pouciekamy przed potworami. No niestety, nie mamy żadnej broni, więc możemy tylko biec, jeśli kogoś napotkamy.

Shadows 2: Perfidia - Gameby.pl

Ogólnie wszystko wypada nie najgorzej. Otaczający nas ciągle mrok buduje klimat, zwłaszcza przy grze na TV, jednak nie jest tak dobrze w trybie przenośnym, jako że ledwo co widać. Dobrze umiejscowione jump scare’y robią swoje, chociaż gra zaczyna w końcu nużyc po przemierzaniu kolejny raz identycznych korytarzy. Grafika też nie imponuje, jest przestarzała, choć co by nie powiedzieć wszystko działa płynnie, a sterowanie pasuje.

Podsumowanie

Shadows 2: Perfidia można nazwać “straszną” grą, ale tylko na początku. Potem zaczyna wydawać się repetytywna, a jump scary już nie mają na nas większego wpływu. Jedyne co trzyma się całkiem dobrze to klimat oraz ciągle przelatująca nas myśl, że cienie są za nami. Jednak nie jest to wystarczające, by gra była świetnym horrorem czuć brak czegoś. Choć patrząc na cenę, da się zapomnieć niektóre niedociągnięcia.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 5/10
  Grafika - 5/10
 • 5/10
  Muzyka - 5/10
 • 6/10
  Pomysł - 6/10
 • 7/10
  Grywalność - 7/10
5.8/10

 

Pobierz ze sklepu Nintendo eShop!

Pobierz ze sklepu Nintendo eShop!

 

Pobierz ze sklepu Steam!

Zagraj w wersję na PC!

 

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły