timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jeżeli szukacie ambitnego dzieła, ukazującego „trudy” życia prostytutki lub melodramatu bez happy endu to Sky Rojo nie będzie dobrym wyborem. Jeżeli natomiast chcecie rozerwać się przy serialu, w krórym zobaczycie wartką akcję, przestępstwa i pościgi, a łzawe sceny są zastąpione zwrotami akcji pełnymi napięcia i humoru oraz muzyką, która świetnie wprowadza w klimat możecie w ciemno odpalać Netflixa.
Sky Rojo to rasowa rozrywka.

 Sky Rojo – Bohaterki  kipą latynoską energią i temperamentem

Bohaterki serialu  to trzy prostytutki, które wskutek niefortunnych zdarzeń podejmują decyzję o ucieczce od bezlitosnego szefa klubu i alfonsów. Przyjaźniące się ze sobą uciekinierki mimo dzielących ich różnic, są w stanie efektywnie ze sobą współpracować. Adrenalina, która zdaje się nie opadać daje im energię do działania i podejmowania ryzyka. Każda z dziewczyn to zupełnie inny charakter. Wendy jest porywcza i pyskata, ale też przebiegła i odważna. Gina to typowa naiwna młódka – najpierw daje się nabrać na dobrze płatną pracę „kelnerki” za granicą, a później zakochuje się bez pamięci w jednym z klientów. Coral – postać, której poświęcono najwięcej uwagi to potrafiąca myśleć strategicznie prostytutka z wyboru, uzależniona od narkotyków i leków uspokajających. Wiszące nad dziewczynami widmo krwawej zemsty buduje napięcie, jednak serialowi daleko do thrillera – jest to raczej film akcji z dużą dawką dystansu i humoru oraz niepodrabialnym latynoskim klimatem.
Sky Rojo Gameby

Czy Sky Rojo powtórzy sukces Domu z Papieru?

Jak wiadomo Sky Rojo jest najnowszym serialem twórców Domu z papieru. Podobieństwa w charakterologii postaci oraz sposobie budowania serialu – jak retrospekcje i kadry można dostrzec gołym okiem. Tym co różni seriale jest natomiast tempo. Sky Rojo z pewnością nie jest tak strategiczna jak Dom z Papieru. Tu wszystko dzieje się na wariata i nie ma mowy o analizie czy taktyce. Zanim zdążycie pomyśleć co zrobilibyście w podobnej sytuacji będziecie już pięć scen dalej. Dwudziesto-kilku minutowe odcinki narzucaja zawrotne tempo, które przy tego typu tematyce daje porządany, mocny efekt.
Sky Rojo - Gameby

Sky Rojo – co to właściwie znaczy?

Tytuł w dosłownym tłumaczeniu oznacza Czerwone Niebo i odwołuje się do pierwszego zdania w serialu, którego narratorem jest Coral – główna bohaterka. Brzmi ono tak: „To jest mój klub. Spędzamy noce na czerwonej skórzanej sofie, starając się wyglądać wystarczająco cudownie, by jacyś podli faceci chcieli się z nami kochać.” Czerwone niebo oznacza też wizję krwawych wydarzeń, które muszą nadejść. Jak określili to twórcy serialu – Alex Pina i Esther Martinez Lobato – Sky Rojo to latynoska miazga.

[wp-review]