timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Producenci słuchawek bezprzewodowych troszczą się zarówno o „zwykłych” użytkowników, jak i osoby poszukujące sprzętu premium, który oferuje bogatą funkcjonalność i najwyższą jakość dźwięku. Tę drugą grupę mogą zainteresować między innymi słuchawki Sony wh1000xm4.

Słuchawki Sony WH1000XM4. Poznaj wszystkie ich zalety

Dylemat, jakie słuchawki wybrać, łatwo jest rozstrzygnąć jedynie tym, którzy oczekują prostego, taniego sprzętu do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów. Bardziej wymagający użytkownicy zwykle mają większy problem z wyborem najlepszej dla siebie opcji. Zwracają uwagę na znacznie więcej funkcji i parametrów słuchawek, dlatego też więcej czasu poświęcają na analizę poszczególnych modeli.

Aby nieco ułatwić im decyzję zakupową, przedstawiamy poniżej model Sony WH1000xm4 – słuchawki premium z pałąkiem na głowie, wyposażone w funkcje noise cancelling, Adaptive Sound Control i tryb Speak-to-Chat. Jakie oferują one możliwości i czym różnią się od swoich poprzedniczek?

Słuchawki premium z nowoczesnym systemem redukcji hałasu

Nowy model Sony WH1000XM4 oferuje wiele tych samych korzyści, co jego popularny, tańszy poprzednik – WH1000XM3. Jego główną przewagę stanowi fakt, że lepiej blokuje dźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości, występujące na przykład w samolocie, kawiarni czy innych miejscach.

Dźwięki z otoczenia są przechwytywane dzięki dwóm czujnikom hałasu i parze mikrofonów na każdym z nauszników. Zbierane w ten sposób dane pobiera procesor redukcji hałasu QN1 HD, znany ze starszego modelu słuchawek. Bazuje on na nowym algorytmie przetwarzania w czasie rzeczywistym, co pozwala na efektywną redukcję hałasu w różnych środowiskach.

Dzięki współpracy z nowoczesnym układem System on Chip Bluetooth Audio, procesor może nawet 700 razy w ciągu sekundy wychwytywać sygnały muzyki oraz hałasu, a także poprawiać akustykę między przetwornikiem w słuchawkach a uchem.

Warto dodać, że w nowych słuchawkach Sony redukcja hałasu jest optymalizowana tak, aby dźwięk był idealnie dopasowany do danego użytkownika, czyli uwzględniał między innymi wielkość jego głowy czy fryzurę.

Sony WH1000XM4 – Doskonały dźwięk bez zakłóceń

Nowe słuchawki premium od Sony, podobnie jak ich poprzedniczki, oferują znakomitą jakość dźwięku przy połączeniu zarówno przewodowym, jak i bezprzewodowym. Jeśli chodzi o to drugie, słuchawki korzystają z technologii LDAC, dzięki której są w stanie przesłać trzykrotnie więcej danych niż łącze Bluetooth. Dlatego jakość słuchanych nagrań jest tu porównywalna z tą oferowaną przez połączenie przewodowe.

Dodatkowo, procesor redukcji hałasu i wbudowany wzmacniacz analogowy gwarantują świetny, wręcz niespotykany w urządzeniach przenośnych, stosunek sygnału do zakłóceń.

Sony WH1000XM4 – Szybkie przełączanie na dźwięki z zewnątrz

Czasem trzeba na chwilę przerwać słuchanie muzyki czy audiobooka i „przełączyć się” na dźwięki dochodzące z zewnątrz. Dzięki funkcji Speak-to-chat można to zrobić bez wciskania jakiegokolwiek przycisku. Wystarczy, że użytkownik zacznie do kogoś mówić, a funkcja zatrzyma nagranie i odblokuje dźwięki z otoczenia. Gdy tylko skończy rozmowę, w słuchawkach automatycznie włączy się odtwarzanie.

By móc szybko usłyszeć głos lub dźwięki z zewnątrz nie trzeba rozpoczynać z nikim rozmowy. W takim wypadku wystarczy zbliżyć dłoń do obudowy, a słuchawki od razu przyciszą muzykę i zaczną przepuszczać zewnętrzne dźwięki. Warto też dodać, że sprzęt wyposażono w czujniki zbliżeniowe, które wykrywają, czy w danym momencie jest on faktycznie używany. Jeśli użytkownik zdejmie słuchawki z głowy, to odtwarzanie zostanie automatycznie zatrzymane – po ich ponownym założeniu muzyka zacznie dalej grać.

Asystent głosowy i wygodny panel dotykowy

Zaletą słuchawek bezprzewodowych Sony jest również ich wygodna obsługa. Dzięki panelowi dotykowemu można łatwo regulować głośność, zmieniać utwory, czy też odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne. Co więcej, aby rozmawiać przez telefon nie trzeba po niego sięgać, ani nawet dotykać panelu – wystarczy stuknąć dwa razy w słuchawki i zacząć konwersację.

Słuchawki wyposażono również w funkcję asystenta głosowego, który pozwala wygodnie załatwiać wiele codziennych spraw. Z jego pomocą można łatwo znajdować potrzebne informacje, rozmawiać ze znajomymi, ustawiać przypomnienia czy odsłuchiwać powiadomienia.

Inne zalety słuchawek bezprzewodowych Sony

Słuchawki premium Sony WH1000XM4 to nie tylko znakomity dźwięk i szereg przydatnych funkcji, ale również finezyjny wygląd i wygoda noszenia. Jeśli chodzi o tę ostatnią, dzięki lekkiej konstrukcji i nausznikom wypełnionym pianką poliuretanową, podczas noszenia są praktycznie niewyczuwalne.

Ponadto słuchawki wyróżniają się pojemnym akumulatorem, który zapewnia im nawet 30-godzinną pracę. Co ważne, jego ładowanie jest niezwykle szybkie, dzięki czemu w kilkanaście minut można zapewnić sobie nawet 5-godzinne słuchanie. Więcej o innych zaletach opisywanych słuchawek oraz ich parametrach technicznych można przeczytać pod tym adresem.

Warto podkreślić, że choć model WH1000XM4 oferuje nieco więcej możliwości niż jego poprzednik, to jednak ten drugi również w pełni zadowoli większość wymagających użytkowników. O tym, czy będzie on dobrym wyborem można przekonać się wchodząc na tę stronę. 

Pod podanym linkiem można znaleźć również inne wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe Sony.

Artykuł powstał we współpracy z Sony Centre

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły