timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Przez rosnące ekrany w naszych smartfonach czego przykładem jest Samsung Galaxy Z Fold 3, tablety zaczęły tracić na znaczeniu. Jednak od pewnego czasu obserwuje się rosnącą sprzedaż urządzeń tego typu. Duży wpływ na to zajście miała pandemia koronawirusa. W końcu jest kompaktowy, a jednocześnie wyposażony w wiele funkcji. Idealnie nada się do korzystania zarówno do rozrywki, jak i pracy. Dodatkowo dzięki swojej mobilności świetnie sprawi w podróży. Być może zastanawiasz się nad zakupem tabletu, ale nie jesteś pewien czy się Tobie przyda? Jakie są zalety oraz na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dlaczego warto kupić tablet?

Najpewniej wielu z Was tablet kojarzy się raczej ze zwykłym elektronicznym gadżetem. Być może tak było w przeszłości, jednak teraz są to wysokiej klasy urządzenia mobilne. Łączące w sobie funkcje telefonu jak i nawet większego laptopa. Co oznacza, że możesz go wykorzystać do:

Tablet - GameBy.pl

  • pracy, a w modelach ze wbudowaną kamerką do prowadzenia wideokonferencji,
  • szybkiego i wygodnego przeglądania internetu,
  • odtwarzania multimediów,
  • inna rozrywka w postaci np. gier mobilnych,
  • nauki.

Tylko co z tego przecież równie dobrze to samo można zrobić na laptopie, który także jest urządzeniem mobilnym. To, co takiego ma do zaoferowania, że warto się na niego zdecydować?

Mniejszy koszt

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy domownik powinien mieć swój komputer. Zwłaszcza jeśli wszyscy na raz zmuszeni są do zdalnej pracy czy nauki. W takim wypadku tablet wiąże się z mniejszym wydatkiem niż laptop.

Wydajność

Wraz z rozwojem technologi także tablety dostały swoje ulepszenia. Dostępne obecnie na rynku modele dorównują nawet netbookom. Jednocześnie mogą się pochwalić naprawdę długimi czasami pracy baterii.

Tablet - GameBy.pl

Mobilność

Mimo że laptopy także są urządzeniami mobilnymi, nie dorównują w tym aspekcie tabletom. Dodatkowo dostępność gniazd na kartę SIM w wielu modelach otwiera przed nami wile możliwości wykorzystania z internetem praktycznie wszędzie.

Dostępne akcesoria

Ilość dodatków, które możemy dokupić do naszego tabletu, jest ogromna. Potrafią w znaczny sposób zwiększyć jego funkcjonalność. Na przykład dodatkowa klawiatura pozwala na wygodniejsze pisanie. Dokupienie rysika daje możliwość na robienie notatek w naturalny sposób, a w lepszych modelach jak Apple iPad Mini ten dodatek zmienia nasz tablet w tablet graficzny.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tabletu?

By nie zawieść się produktem po zakupie, należy zwrócić na kilka aspektów. Oczywiście jakość wykonania z wytrzymałych materiałów dla zapewnienia dłuższego życia sprzętu. Trzeba zwrócić uwagę i na to, że przyszłe ulepszanie go jest praktycznie niemożliwe. Dlatego zwróć uwagę na:

Tablet - GameBy.pl

  • pamięć — jeśli masz zamiar grać na tablecie, rozważ opcje z przynajmniej 64 GB,
  • pojemność baterii — tańsze modele oferują około 4 godziny korzystania, natomiast te z wyższej półki pozwalają nawet na 10 godzin oglądania filmów i seriali,
  • procesor i RAM — minimum to dwurdzeniowy procesor oraz 2 GB RAM, ale zawsze lepiej, aby mieć trochę więcej z myślą o przyszłym użtkowaniu kiedy wymagania aplikacji pójdą do góry,
  • przekątna ekranu i rozdzielczość — najmniejsze zaczynają się od 5 cali a większe około 11 cali jak np. Xiaomi Pad 5, większe rozmiary sprawdzają się lepiej do pracy,
  • czy będą na nim działać potrzebne nam aplikację.

Ile kosztuje tablet?

Możliwości wykorzystania są ogromną, a ich ceny w porównaniu do nich nie są tak straszne. Najtańsze to wydatek około 500 złotych, które wystarczą na użytek dzieci. Osoby wymagające chcące korzystać z tabletu jako urządzenie do pracy będą musiały wyłożyć około 2000 złotych. Wyżej znajdują się już sprzęty ekskluzywne z wysokiej półki wyposażone w dodatkową technologię.

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo

O redaktorze

Redaktor z pasją do fotografii cosplay i druku 3D, tworzy unikalne treści, łącząc kreatywność z nowoczesną technologią.

Wszystkie artykuły