timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

“Tajemnice FIFA” – W ogniu trwających obecnie Mistrzostw Świata na Netflixie pojawiła się pozycja wzbudzają
ca wiele kontrowersji, skierowana wprost do fanów piłki nożnej, spragnionych poznać tajemnice organizacji jednego z najważniejszych piłkarskich wydarzeń.
W ostatnim czasie filmy i seriale dokumentalne o różnorodnej tematyce królują na platformie Netflix i cieszą się coraz większą popularnością, tym razem portal streamingowy postanowił wyjść naprzeciw fanom piłki nożnej i przy okazji rozgrywających się katarskich Mistrzostw Świata, o których mówi się równocześnie niejako najbardziej kontrowersyjnych, w odpowiedzi niedawno pojawił się dokument właśnie w tej tematyce.

Zarys fabuły – o czym opowiadają “Tajemnice FIFA”?

“Tajemnice FIFA” to nowy serial dokumentalny produkcji Netflixa, przedstawiający świat sportu zza kulis, historię organizacji, dodatkowo z nutką wątków kryminalnych,aferami korupcyjnymi i defraudacją w tle, co czyni go jeszcze ciekawszą pozycją. W serialu przedstawiono wiele aspektów władzy i zarządzania mistrzostwami, oprócz nieczystych zagrań ze strony organizatorów, pozycja ma za zadanie odpowiedzieć na palące pytania ze strony widzów, takie jak sposób wyboru gospodarza czy też genezę powstania FIFA i jej początki. Niestety bardziej zorientowane osoby w świecie piłkarskim mogą poczuć się rozczarowane przez podanie w większości podstawowych informacji.

Ilość i opis odcinków

Niefortunnie dla fanów tego tematu, serial liczy sobie jedynie trzy odcinki, chociaż od samego początku pokazuje jak obszernym tematem jest piłka nożna, Mistrzostwa oraz cała najpotężniejszej sportowej organizacji jaką jest FIFA. W czasie trwania widz ogląda drogę jaką od 1907 roku przebyła FIFA, która początkowo została stworzona w celu pomocy poprzez sport ludziom żyjącym w najuboższych warstwach społeczeństwa, jednak od 1974 wraz z rosnącym rozgłosem i ugruntowaniem pozycji zaczęła się zwyczajnie zmieniać w komercyjny produkt współpracując z globalnymi markami. Przez lata FIFA borykała się z wieloma problemami wizerunkowymi między innymi przez działania korupcyjne, obecnie podejmowane są próby zaprzestania kojarzenia organizacji z różnymi aferami, jednak przez obecne poczynania i tegoroczne, kontrowersyjne Mistrzostwa odbywające się w Katarze ich działania można odebrać jako sprzeczne.

Gdzie można obejrzeć serial Tajemnice FIFA?

Jak wyżej wspomniano serial można obejrzeć na platformie Netflix, dokument należy do jednej z oryginalnych produkcji tej stacji. Premiera “Tajemnice FIFA” odbyła się 9 listopada tego roku.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły