timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Trudno jest wybrać idealny prezent dla sportowca. Zazwyczaj w kwestii swoich aktywności mają już wszystko, czego potrzebują, a nawet jeśli nie to zapewne już planują zakup. Jednak takie osoby często zapominają, że nie tylko samym sprzętem możemy sobie ułatwić oraz uprzyjemnić ćwiczenia. W tym pomaga nam technologia. I to właśnie ona może się okazać, być odpowiednim upominkiem dla przyjaciela lub członka rodziny, który lubi uprawiać sporty. Tylko jakie gadżety mogą się dla nich przydać?

Prezent dla sportowca - GameBy.pl

Prezent odpowiedni i praktyczny

Zanim przejdziemy do omawiana różnych przykładów prezentów. Warto wspomnieć czym się kierować podczas jego wyboru. Przede wszystkim, jeśli mowa jest o sportowcach to w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się przydatnością. Osoby regularnie trenujące cenią rzeczy, które wspomagają ich trening lub ułatwiają go w jakimś stopniu. Bardzo ważne jest także, by poznać rodzaj dyscypliny, którą nasza obdarowywana osoba uprawia. Dzięki temu unikniesz sytuacji gdzie wybrany prezent będzie nietrafiony lub niechciany.

Dlaczego znajomość dyscypliny jest tak ważna? Nie każdy gadżet pasuje do każdego sportu. Są te, które zyskują na dodatkowym sprzęcie, ale istnieją takie jak bieganie gdzie każde dodatkowe urządzenie to tylko zbędny ciężar utrudniający uzyskanie dobrych wyników.  Jednak dużo też zależy od preferencji samego sportowca, bo jednemu starczą buty i miejsce do biegania, a innemu przyjemność sprawi duża gamma urządzeń.

Jeśli nadal masz problem z wymyśleniem co możesz kupić dla sportowca, poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji!

Smartbandy i smartwatche

Smartband Prezent dla sportowca - GameBy.pl

Te urządzenia to idealne urozmaicenie ćwiczeń. Monitorują tętno, liczbę pokonywanych kroków, a na dodatek rodzaj aktywności fizycznej. Obie opcje są bardzo praktycznym pomysłem na prezent dla sportowca. Zwłaszcza że wszystkie zebrane informacje na temat aktywności są wysyłane do telefonu, a następnie analizowane. Pozwala to na łatwiejsze śledzenie postępów. Oczywiście ze względu na swoją cenę smartwatch posiada znacznie więcej funkcji. Jest w stanie praktycznie zastąpić smartfona. Można z niego odbierać połączenia, sprawdzać maile oraz korzystać z wielu innych aplikacji. Posiadają też lepsze sensory od smartbandów. Nie są to wszystkie funkcję przez z nie oferowane. Przykładowo Apple Watch Series 8 posiada GPS, NFC i jest idealny dla użytkowników iPhone’a.

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe Prezent dla sportowca - GameBy.pl

Prezent idealny zwłaszcza dla miłośników muzyki. Nada się do treningów na siłowni, jak i tych na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że nie mają kabla nie zaplączą się podczas bardziej dynamicznych ruchów czy ćwiczeń na maszynach.  Podczas zakupu trzeba jednak upewnić się, że wybrany model jest odporny na wilgoć. Więc nawet kiedy osoba, która je dostanie zostanie złapana przez deszcz lub będzie się pocić podczas intensywnego treningu, słuchawki będą nadal działać. Jeśli chcesz wybrać idealne słuchawki bezprzewodowe dla sportowca zapraszamy do zapoznania się za naszym artykułem na ich temat.

Kamera sportowa

Go Pro Prezent dla sportowca - GameBy.pl

Jeśli osoba, której chcemy kupić prezent lubi się dzielić swoimi wyczynami. Bardzo ciekawą opcją może być kamera sportowa. Oprócz tego może pomóc w doskonaleniu techniki sportowej pokazując, nad czym należy jeszcze popracować. Wśród tego typu urządzeń godnym polecenia jest GoPro Hero 11 Black. Pozwala na jednoczesne nagrywanie w orientacji pionowej, jak i poziomej. Dzięki czemu w prosty sposób można dzielić się swoimi osiągnięciami sportowymi w postaci shortów na YouTube lub TikTok. Kamera sportowa jest także idealnym urządzeniem na okres zimowy!

Urządzenie do masażu

Regeneracja jest ważna dla każdego sportowca. Masujące wałki relaksacyjne i piłki do masażu są skuteczne w rozluźnianiu nadmiernie napiętych mięśni oraz stosowane podczas przyspieszania regeneracji. To rewelacyjny pomysł na prezent dla zaawansowanych i początkujących sportowców.

Powerbank

Powerbank - GameBy.pl

Jeśli mówimy o pomysłach na prezent, które potrzebują prądu do działania nie można zapomnieć o powerbankach. Są to przydatne urządzenia, które pozwalają na ładowanie telefonu lub innych urządzeń w podróży. Jest to przydane zwłaszcza dla rowerzystów, którzy jeżdżą długie dystansy i korzystają ze swojego telefonu jako nawigacji. Powerbanki o pojemności 20000 mAh to idealna opcja dla takiej osoby. Ten gadżet przyda się także w zimę, kiedy przy niskich temperaturach telefony szybciej się rozładowują.

Wiesz jaki prezent dla sportowca?

Niezależnie jak elegancki czy wyszukany będzie prezent może być nietrafiony. Dopasuj go do preferencji i gustu obdarowywanej osoby. Zwróć uwagę na dyscyplinę oraz sam styl życia. Starannie sprawdź parametry gadżetu przed zakupem, by nie było niemiłych niespodzianek.

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły