timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jeżeli chodzi o chińskich producentów smartfonów, to zawsze zaskakują oni swoim sprzętem konsumentów z zachodu. W Europie czy też Ameryce przyzwyczajono się już do pewnych standardów i norm, które powielane są przez największe firmy na rynku. Chińczycy nie przejmują się jednak tymi zasadami, oferując niezwykle konkurencyjny sprzęt, zaskakujący specyfikacją lub też ceną. W tym przypadku mamy do czynienie zarówno z szokująco niską ceną smartfona, jak i również mocnymi podzespołami. Poznajcie TECNO Spark 20 Pro+.

TECNO Spark 20 Pro+ – Specyfikacja

Smartfon, jak poznać można po dopisku ,,+”, jest wzmocnioną wersją poprzedniego modelu z serii. Możemy zatem spodziewać się, że będzie to wersja ostateczna, przeznaczona dla najbardziej wymagających. Jest w tym nieco prawdy.

Procesor, w jaki wyposażono sprzęt, to MediaTek Helio G99. Wraz z nim, w środku urządzenia znaleźć można 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB przeznaczonych na dane użytkownika. Całości dopełnia bateria o pojemności 5000 mAh, którą naładujemy z mocą 33 W. Taki zestaw, pozwoli na komfortowe korzystanie ze smartfona, uruchamianie gier, czy też na wszelkie inne sposoby wykorzystania sprzętu. TECNO Spark 20 Pro+ - Gameby.pl

Designem, Spark 20 Pro+ przypomina nowy nurt, obecny wśród smartfonów ze wschodu. Uwagę zwraca przede wszystkim okrągła wyspa aparatów z tyłu. Znajdujące się tam moduły to aparat główny 108 Mpix oraz obiektyw makro 2 Mpix. Z przodu znajduje się natomiast aparat 32 Mpix.

Jeśli chodzi o ekran, można się nim pozytywnie zaskoczyć. Producent wyposażył urządzenie w 6,78 calowy AMOLED, z rozdzielczością 2436 x 1080 pikseli. Dodatkowo, ekran jest zagięty po obu stronach. Zamontowano również pod nim czytnik linii papilarnych. Od tego rozwiązania nieco się już odchodzi, jednak można znaleźć całkiem sporą grupę użytkowników, którym podobało się odblokowywanie telefonu za pomocą odcisku palca. Jakby tego było mało, ekran posiada także Always On Display.

TECNO Spark 20 Pro+ – Prawdziwa okazja

Smartfon TECNO wypełniony jest małymi detalami, które z pewnością pozytywnie zaskoczą osoby z niego korzystające. Mowa na przykład o rozwiązaniu nazwanym Dynamic Port, przypominającym nieco dynamiczną wyspę z iPhone’ów. Wcięcie na przedni aparat będzie więc w jakiś sposób zagospodarowane. Miłym akcentem jest wejście słuchawkowe 3,5 mm.

TECNO Spark 20 Pro+ - Gameby.pl

Telefon jest już dostępny w Polsce, a jego cena waha się w okolicach… 1099 złotych. Aż ciężko nadziwić się, że sprzęt z takimi podzespołami jest oferowany w tak rekordowo niskiej cenie. Dla niektórych może być to niesamowita okazja. Wygląd – jest przyzwoity, do specyfikacji również trudno się przyczepić, a liczba udogodnień, zastosowanych przez producenta jest naprawdę spora. Finalnie, otrzymujemy smartfon, który może ubiegać się o miano króla niskiej półki cenowej.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły