timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Tesla to firma samochodowa o której każdy słyszał i każdy na pewno kojarzy jej szefa, czyli Elona Muska. Jak wiadomo, aby kupić samochód należy zapłacić. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie nowy pomysł szefa Tesli.

Tesla – kolejne innowacje

Nowością jaka dotknęła Tesle jest sprzedaż samochodów za kryptowalutę. Jeśli akurat przypadkiem mamy niepotrzebne bitcoiny, to możemy spożytkować je właśnie w taki sposób. Sam plan takiego podejścia do płacenia za samochody, powstał na początku roku. Wtedy to firma postanowiła zainwestować ok. 1,5 mld. w bitcoin. I tak oto w sieci pojawił się post pochodzący z twitterowego profilu szefa firmy, mówiący wprost: teraz możesz kupić Teslę za bitcoin.

Tesla za Bitcoin

Tesla za Bitcoin – Kryptowaluty jako nowa  metoda płatności

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie nie tylko ze względów finansowych, ale i przez wzgląd na rosnącą popularność kryptowalut. Możliwość kupna Tesli za bitcoina jest możliwa na razie tylko i wyłącznie na terenie USA. Lecz jak informował szef Tesli, taki rodzaj opłaty ma wyjść poza granice Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku. Musk również podkreślił na swoim profilu, że firma nie ma zamiaru zamieniać kryptowaluty na walutę fiducjarną. „Tesla korzysta tylko z wewnętrznego i otwartego oprogramowania i obsługuje bezpośrednio węzły Bitcoin. „Bitcoin zapłacony Tesli zostanie zatrzymany jako bitcoin, a nie zamieniony na walutę fiducjarną”.

Tesla Bitcoin GameBy

Tesla za Bitcoin – Czy to dobry ruch?

Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju zatrzymanie fali pytań ze strony osób siedzących w rynku kryptowalut na co dzień. Obecnie za BTC możemy kupić kilka modeli między innymi Model Y, Model X czy Model S. Co ciekawe, oprócz bitcoina na rynku kryptowalut egzystuje również tak zwany Dogecoin. Do pewnego momentu ta kryptowaluta nie osiągął takich kursów jak bitcoin. Sytuacja zmieniła się w momencie pojawiania się serii wpisów Elona Muska na temat wcześniej wspomnianej kryptowaluty. Wartość Dogecoina poszybowała o 80% w górę. To pokazuje jak bardzo zdanie znanej postaci może mieć wpływ na wartość kryptowaluty.
Być może Tesla to dopiero początek jeśli chodzi o nowe zastosowanie kryptowalut. Jak wiadomo świat się zmienia i wszystko idzie do przodu. Moim zdaniem, prędzej czy później kryptowaluty staną się stałą formą płatności na całym świecie.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły