timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

3. sezon The Rain można oglądać na platformie Netflix od 6 sierpnia. I choć na początku nadzieje na sukces duńskiej produkcji były duże, to zostały one boleśnie zmiażdżone. Pierwszy sezon naprawdę wciągał i potrafił bardzo zaskoczyć,  2. niestety zawiódł, a 3. to porażka. Obejrzenie sześciu odcinków i wytrwanie do końca graniczy z cudem.

The Rain 3 - GameBy.pl

Mało akcji, zbyt dużo odcinków

Po niezbyt udanym drugim sezonie nie miałam zbyt dużych oczekiwań co do finału The Rain. Niestety, jest gorzej, niż się spodziewałam. 2. sezon kończy się pojedynkiem Simone i Rasmusa. Simone chcąc chronić Martina strzela do brata, ten jednak wychodzi z tego bez zadrapania. Poróżnione rodzeństwo rozchodzi się.

The Rain". Zwiastun 3. sezonu już jest! Co wydarzy się w ...

W tym momencie kończy się sezon drugi, a zaczyna trzeci. Rasmus postanawia współpracować z Apollonem by stworzyć nową generację ludzi, odpornych na wszystkie choroby, w tym na morderczego wirusa. W tym celu zaraża inne osoby, co zdecydowanie nie podoba się Simone. Sprzeciwia się korporacji i ucieka, by odnaleźć lek, który może uratować świat i jej brata.

Droga przez mękę

W trzecim sezonie absurd goni absurd. Postępowanie postaci jest irracjonalne i ciężko dopatrzyć się w ich działaniach jakiegokolwiek sensu. Finał jest przede wszystkim nudny. I choć to tylko 6 odcinków, w tym wypadku to naprawdę za dużo. Ciężko wytrwać do końca, bo brakuje tu akcji, a bohaterowie są dalej tak samo płascy i oderwani od rzeczywistości.

The Rain (2018-2020)

W pierwszym sezonie coś ich od siebie odróżniało, prezentowane były ich różne punkty widzenia czy motywy. Można pomyśleć, że na przestrzeni sezonów powinniśmy obserwować ich rozwój, wpływ apokalipsy. Niestety, tego w 3. sezonie także nie zobaczycie.

Czy warto oglądać The Rain 3?

Jeśli podobały się Wam 2. pierwsze sezony The Rain, warto zobaczyć finał duńskiej produkcji, by ukształtować swoją własną opinię. Szczerze jednak watpię, że może on kogoś zachwycić. Przebrnięcie przez całość graniczy z cudem i szczerze mówiąc – nie warto tego robić. Zamiast tego lepiej sięgnąć po inne seriale podobne do The Rain, których jakość Was nie zawiedzie.

O redaktorze

Interesowałam się pisaniem od kiedy pamiętam, choć przez pasję do fizyki i ekologii studiuję Energetykę. Oprócz tego fascynuję się też kawą specialty oraz podróżowaniem autostopem w oryginalne miejsca.

Wszystkie artykuły