timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Trzeci sezon The Rain zadebiutował na platformie Netflix 6 sierpnia 2020 roku. Jeśli jesteście już po seansie i czujecie niedosyt, oto najlepsze seriale podobne do duńskiego hitu.

Seriale podobne do The Rain - GameBy.pl

O czym jest The Rain?

The Rain to duński serial, którego 3. sezon dopiero co zadebiutował na Netflixie. Głównymi bohaterami są Rasmus i Simone – rodzeństwo, któremu udało się przetrwać apokalipsę. Gdy byli jeszcze dziećmi, na ziemię spadł tajemniczy, zabójczy deszcz, który wyeliminował większość populacji Skandynawii. Rodzeństwo dołącza do grupy ocalałych i próbuje odnaleźć ojca oraz dowiedzieć się, dlaczego deszcz zniszczył ludzkość.

Seriale podobne do The Rain

The 100

Choć sama nazwa The 100 może wydawać się podobna do duńskiej produkcji, to nie jedyne, co łączy te dwa seriale. The 100 również przedstawia wizję świata po apokalipsie, choć zupełnie inną. Planeta została zniszczona przez wojnę nuklearną, a ludzkość musiała szukać schronienia na stacji kosmicznej.

The 100 - GameBy.pl

Po 100 latach setka ocalałych powraca na Ziemię, by sprawdzić, czy nadaje się ona do życia. Jest to z założenia serial młodzieżowy, choć porusza też poważniejsze tematy. Aktualnie dostępnych jest 7 sezonów, a nowe odcinki sezonu siódmego są dostępne co czwartek na Netflixie.

Sprawdźcie też seriale podobne do The 100!

12 Małp

12 Małp - GameBy.pl

Z duńską produkcją ten serial łączy wątek zabójczego wirusa. Spowodował on zagładę ponad 90% populacji, a główny bohater – James Cole, przenosi się w przeszłość, aby uratować ludzkość i odkryć przyczynę epidemii. Jest on bazowany na filmie z 1995 roku o tym samym tytule. Obecnie dostępne są 4 sezony, a serial dostępny jest na platformie Netflix.

The Society

The Society jest nieco inne od wcześniej wspomnianych seriali. Warto jednak po nią sięgnąć, jeśli lubicie też seriale, które nie są o tematach postapokaliptycznych. To, co łączy tę pozycję z The Rain to ukazanie, jak młodzi ludzie radzą sobie w ciężkich warunkach, bez wsparcia dorosłych.

The Society - GameBy.pl

W pewnym miasteczku cała młodzież wyrusza na wycieczkę szkolną, choć w pewnym momencie wracają do domu. Nie zastają jednak swoich rodzin, pozostając w tym dziwnym miejscu zupełnie sami. Muszą zmierzyć się z ciężkim życiem bez stałych zapasów jedzenia, dorosłych i kontaktu ze światem zewnętrznym. Obecnie na platformie Netflix dostępny jest jeden sezon serialu.

Seriale takie jak The Rain

I to już wszystkie najlepsze seriale podobne do The Rain. Miłego seansu!

O redaktorze

Interesowałam się pisaniem od kiedy pamiętam, choć przez pasję do fizyki i ekologii studiuję Energetykę. Oprócz tego fascynuję się też kawą specialty oraz podróżowaniem autostopem w oryginalne miejsca.

Wszystkie artykuły