timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Po ponad roku 2. sezon The Umbrella Academy zadebiutował na platformie Netflix. Czego można spodziewać się po kontynuacji tego groteskowego serialu o rodzinie superbohaterów?

How Netflix's Umbrella Academy differs from the comics

Opowieść o ekscentrycznej rodzinie – The Umbrella Academy

The Umbrella Academy to luźna adaptacja komiksu o tej samej nazwie, napisanego przed Gerarda Waya i opatrzonego rysunkami Gabriela Bá. Po pożegnaniu Netflixa z serialami bazowanymi na komiksach Marvela, musiały powstać nowe pozycje o superbohaterach. Ten serial jest właśnie odpowiedzią na tę potrzebę. Opowiada on historię adoptowanego rodzeństwa, którego narodziny były niezwykłe. W jednym momencie urodziło się 43 dzieci, których matki nie były w ciąży. Następnie siedem z nich adoptował miliarder Reginald Hargreeves. Szybko okazało się, że dzieci mają niesamowite supermoce. Tak powstała grupa The Umbrella Academy, ciesząca się na całym świecie sporą popularnością. Drogi bohaterów w końcu jednak rozdzielają się, żeby znów połączyć się 20 lat później, na pogrzebie ojca.

Mirá el avance de “The Umbrella Academy” – Sole Venesio

Apokalipsa nadeszła

Pierwszy sezon serialu zakończył się z dużym hukiem. Po wielu zmaganiach rodzeństwu nie udało się ocalić Ziemi przed apokalipsą. Bohaterowie muszą więc cofnąć się do przeszłości, by uratować świat. W tym momencie kończy się pierwszy sezon – a fani serialu musieli czekać długi czas, żeby dowiedzieć się, co wydarzyło się dalej.

The Umbrella Academy Season 2 Opening Scene Debuts Ahead of ...

Jak zwykle nie obyło się bez problemów

Rodzeństwo dzięki mocom Fivesa przeniosło się do Dallas, do lat 60 XX wieku. Nie zabrakło jednak komplikacji. Bohaterowie przenieśli się do różnych lat, poczynając na roku 1960. Najpóźniej, 25 listopada 1963 roku wylądował Numer Pięć. Nie zastał on jednak zbyt miłego powitania. Pojawił się w samym sercu wojny, wśród strzałów, czołgów i sowieckich żołnierzy. Na dodatek, udział w walce bierze jego rodzeństwo. Następnie Rosjanie wystrzeliwują głowice jądrowe i nadchodzi kolejna apokalipsa. Dzięki staremu znajomemu Numer Pięć przenosi się 10 dni wcześniej, po to by uratować Ziemię i swoją rodzinę. To, co dzieje się dalej musicie zobaczyć sami, oglądając 2 sezon.

Would The Umbrella Academy Star Aidan Gallagher Make A Good Robin ...

 The Umbrella Academy Sezon 2 – ocena

Sezon 2. z pewnością dotrzymuje poziomu swojemu poprzednikowi. Nie zabrakło efektów specjalnych, koniecznych w serialu o superbohaterach. Podobnie jak w pierwszym sezonie są one na wysokim poziomie. Soundtrack ponownie zachwyca, idealnie grając ze scenami i całą opowieścią. Fabuła jest bardzo wciągająca, a aktorzy stanęli na wysokości zadania. Jeśli zachwycił was 1. sezon bądź lubicie pozycje o superbohaterach, to koniecznie zobaczcie 2. sezon The Umbrella Academy!

 

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Interesowałam się pisaniem od kiedy pamiętam, choć przez pasję do fizyki i ekologii studiuję Energetykę. Oprócz tego fascynuję się też kawą specialty oraz podróżowaniem autostopem w oryginalne miejsca.

Wszystkie artykuły