timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Win the White House

Jest to edukacyjna gra, która wyszła od producenta iCivics i polega na prowadzeniu  swojej   kampanii prezydenckiej  w USA. Brzmi dość niespotykanie prawda?    Sam postanowiłem spróbować w nią zagrać i okazała się dobra.

Jak przekonać wyborców?

W tym tytule wcielamy się w kandydata na prezydenta, który startuję z partii Demokratycznej lub Republikańskiej a za zadanie mamy oczywiście wygrać wybory prezydenckie. Na początku gry wybieramy swoją nazwę określamy wygląd oraz swoje hasło zachęcające do głosowania na naszego kandydata.Następnie, poprzez kilka ważnych decyzji określamy swoje poglądy, które później będą decydowały o tym czy wyborcy postanowią oddać na nas swój głos, później naszym zadaniem jest  wybór  asystenta, który ma dla nas różne ułatwienia takie  jak np: popularność u starszych lub młodszych wyborców.

 Win the White House – zrzut ekranu

 

Przebieg Kampami

Gra jest przedstawiona na mapie na której mamy widoczne wszystkie stany. Już na początku naszej 10 tygodniowej kampanii mamy pokazane, które stany popierają naszą partię a które przeciwną. Gramy w systemie turowym a sama rozgrywka wygląda dość schematycznie np: Pobieramy kwotę od jednego stanu na sponsoring naszej kampanii wysyłamy ankiety do danego neutralnego stanu, które pokazują nam ile wyborców mamy po swojej stronie a ile przeciwnik.

 Win the White House

 

Następnie lecimy do danego stanu na wywiad, który może powiększyć lub zmniejszyć popularność naszą albo naszego przeciwnika. Jeszcze jedna opcja to reklama telewizyjna, która także może zwiększyć lub zmniejszyć popularność naszą lub naszego przeciwnika. Po tych wszystkich zagraniach z jednej i z drugiej strony po 10 tygodniach wygrywa kandydat oczywiście z większą ilością głosów. Co do grywalności jest dobra nie ma bugów oraz żadnych lagów, grafika jest miła dla oka a sam pomysł jest naprawdę wyśmienity.

Podsumowanie

Win the white house jest naprawdę bardzo dobrym tytułem na zabicie czasu, a najbardziej podoba mi się w niej decyzyjność, czym więcej dobrych decyzji podejmiemy tym więcej będziemy mieć wyborców po swojej stronie a ze swojej strony bardzo ją polecam

Życzymy Miłego Grania!
  • 7/10
    Grafika - 7/10
  • 9/10
    Pomysł - 9/10
  • 8/10
    Grywalność - 8/10
8/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

 

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły