timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Użytkownicy serwisu Musical.ly po ostatniej aktualizacji na pewno zauważyli kilka istotnych zmian w aplikacji. Nastąpiło bowiem połączenie Musical.ly i Tik Tok. W tym artykule postaram się przedstawić zmiany wynikające z tego połączenia dla użytkowników.

Musical.ly

Chyba wszyscy kojarzą tę aplikację, która swojego czasu biła wszelkie rekordy popularności wśród użytkowników. Jeśli jednak ktoś nie słyszał o Musical.ly, to postaram się przybliżyć, o co chodzi w tej aplikacji.

Musical.ly służy do prezentacji krótkich form wideo podkładanych pod dowolny utwór muzyczny. Nasz klip możemy modyfikować za pomocą kilku narzędzi dostępnych w aplikacji.

Szczególną popularnością aplikacja cieszy się w USA i Europie. Musical.ly ma 100 mln aktywnych użytkowników w miesiącu (dane z czerwca 2018 r.). Najpopularniejsi twórcy w Polsce osiągają od 1 do 3,6 mln fanów. W czołówce światowej plasują się Lisa i Lena z Niemiec prawie 30 mln fanów. Zaraz za nimi są Baby Ariel (29 mln) i Loren Gray (26 mln) – obie z USA.

Tik Tok - GameBy

Tik Tok

Aplikacja, o której pewnie nie słyszeliście, ma 500 mln aktywnych użytkowników w miesiącu. Była również najpopularniejszą aplikacją na iPhone’a w pierwszym kwartale 2018 roku. Osoby korzystające z Tik Tok pochodzą głównie z Azji. Działa bardzo podobnie do Musical.ly, więc nic dziwnego, że zostały połączone.

Tik Tok - GameBy

Jak działa nowy Tik Tok?

Zasada działania i obsługi jest niemalże identyczna, jak miało to w przypadku popularnego Musical.ly. Dostępna jest funkcja For You, pokazująca dopasowane pod użytkownika filmiki.

Mamy do dyspozycji filtr VR, nowe specjalne efekty i całą muzyczną bazę — starych, nowych i aktualnych hitów. Oprócz tego w łatwy sposób możemy reagować na filmy, które nam się podobają.

Do tego dochodzi nowa funkcja informująca o czasie spędzonym w aplikacji. Podobne narzędzia do zarządzania czasem udostępniły niedawno Facebook i Instagram. Wygląd aplikacji różni się tylko akcentami kolorystycznymi oraz kosmetycznymi zmianami interfejsu.

Główną zaletą tej fuzji jest możliwość globalnego rozwoju dla wszystkich twórców oraz zniesienie dotychczasowej konkurencji tych dwóch aplikacji, co moim zdaniem jest bardzo dobrym krokiem.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 7/10
    Ogółem - 7/10
7/10
O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły