timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Chociaż lato się kończy, to panująca za oknami aura, od czasu do czasu nastraja nas do spacerów. Podczas nich chętnie potowarzyszą nam podcasty. W dzisiejszym zestawieniu przedstawię Wam TOP 3, których warto słuchać.

Dorwać bestię

To podcast kryminalny radia RMF FM, a więc tworzony przez profesjonalistów. Może spodobać się szczególnie tym, do których tradycyjna, długa, opowiadana forma nie przemawia. Odcinki przypominają trochę klasyczne, radiowe słuchowiska i są zazwyczaj krótkie. Trwają niecałe 10-12 minut. Podcast przedstawia tytułowe bestie, czyli sylwetki morderców z całego świata, zarówno tych bardziej współczesnych, jak i tych już bardziej zapomnianych, sprzed wielu lat. W odcinkach możemy usłyszeć głosy różnych osób i dźwięki tła, zawsze jest ciekawie i dość dynamicznie.
„Dorwać bestię” możecie posłuchać na antenie radia, jednak czekanie na konkretną godzinę emisji nie jest tak wygodne jak odpalenie odcinka, kiedy tylko mamy ochotę. Podcast znajdziecie, m.in. na Youtube, Spotify oraz w Apple Podcasts.

Podcasty - Gameby.pl

Piąte: Nie zabijaj

Kolejna propozycja dotyczy również spraw kryminalnych, ale przedstawianych zupełnie inaczej. Autorka podcastu, Justyna Mazur w bardzo szczegółowy i dokładny sposób omawia kryminalne zagadki w swoich odcinkach. Są ona dłuższe i zazwyczaj trwają około godziny. Kojący głos prowadzącej sprawia, że nie możemy przestać jej słuchać. Autorka nagrała już ponad 60 odcinków, w których omówiła dokładnie popularne sprawy, np. o zaginięciu Iwony Wieczorek, ale i nie tylko. Podcastu posłuchacie na stronie internetowej autorki, a także na Spotify, Yotube i innych popularnych aplikacjach podcastowych.

Podcasty - Gameby.pl

Dział zagraniczny

Prowadzony przez dziennikarza, Macieja Okraszewskiego podcast, dotyczy wydarzeń, o których nie usłyszymy, ani nie przeczytamy w wiadomościach, które nam na co dzień serwują media. Co tydzień, Maciej wraz z zaproszoną osobą, omawiają temat z danej szerokości geograficznej. Podcast liczy niemal 100 odcinków, w których posłuchacie o Korei Północnej, Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej, Afryce i nie tylko. Polecam wszystkim, którzy lubią wiedzieć co dzieje się na świecie. Podcast „Dział zagraniczny” dostępny jest na stronie internetowej oraz na Spotify i w innych aplikacjach podcastowych.
Jeżeli jeszcze nie słuchaliście tych podcastów, to koniecznie musicie je sprawdzić! Jeśli nie lubicie spacerować ze słuchawkami, to dodam tylko, że podcasty sprawiają, że wykonywanie obowiązków domowych nie jest takie nudne.

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły