timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Pierwsze przebiśniegi, pierwsze miłości, ostre promienie słońca świecące w oczy o poranku, błoto pod butami i ostre, rześkie powietrze jako skutek walki nadchodzącej wiosny z niechcącą się poddać zimą…

Miło się to wszystko ogląda i opisuje, ale kiedy crush złamał Ci serce, oczy łzawią przy chodzeniu na przystanek pod światło i nie zauważyłeś, że wdepnąłeś w kałużę, brudząc nowe białe buty, do tego biegniesz, żeby nie spóźnić się na autobus, a powietrze rżnie Cię w krtań, to można zmienić zdanie na temat pory roku.

Najlepiej obserwować budzącą się do życia przyrodę zza okna. Oczywiście czynność tę może urozmaicić dobra książka. Jaka? Poniżej kilka propozycji!

Na końcu tęczy, Cecelia Ahern

Znana w większości pod tytułem Love, Rosie z powodu popularnego filmu z Samem Claflinem i Lily Collins w rolach głównych. Historia dwojga przyjaciół z dzieciństwa, Alexa i Rosie oraz ich burzliwej relacji utrzymywanej całe życie.

Książka to zbiór korespondencji postaci w różnej formie: listowej, mailowej, a nawet zaproszeń ślubnych. Zakończenie nie jest oczywiste i mimo, że nie jest to bardzo wymagająca lektura, to po jej przeczytaniu na dnie serca jeszcze przez kilka dni utrzymuje się przyjemne ciepło.

TOP 4 książki, które sprawią, że poczujesz wiosnę!

Trafny wybór, J. K. Rowling

To nazwisko zna każdy mól książkowy i nie tylko. Pierwsza po cyklu o Harrym Potterze powieść dla dorosłych autorstwa pani Rowling opowiada o małym miasteczku Pagford. Idealnie zabytkowe, idealnie baśniowe, idealnie tajemnicze. Akcja zawiązuje się w momencie śmierci jednego z radnych, Barry’ego Fairbrother’a, która rozpoczyna walkę mieszkańców o posadę.

Mroczne sekrety, wstydliwe fakty, wszystko, co chcielibyście ukryć tutaj zostaje brutalnie wyciągnięte na wierzch. Wszystko tak subtelnie, jak potrafi to zrobić tylko Rowling.

TOP 4 książki, które sprawią, że poczujesz wiosnę!

Zanim odszedłeś, Jojo Moyes

Książka, do której rozgłosu przyczynił się film z Samem Claflinem i Emilią Clarke w rolach głównych. Sympatyczna Louisa niespodziewanie traci pracę. Widząc, że musi wspomóc finansowo rodziców, natychmiast zabiera się za poszukiwanie nowej posady.

Po kilku nieudanych próbach, w końcu trafia do niepełnosprawnego milionera Willa Traynora, któremu ma udzielać pomocy mimo jego zdecydowanych sprzeciwów. Wkrótce jednak okazuje się, że jej praca ma o wiele większe znaczenie, niż myślała… Słodko-gorzka opowieść o miłości, człowieczeństwie i nieoczywistych wyborach, które zmieniają życie nasze i bliskich.

TOP 4 książki, które sprawią, że poczujesz wiosnę!

Raport Pelikana, John Grisham

Światowy bestseller, który mógłby być pierwowzorem House of Cards. Nieprzypadkowa śmierć dwojga sędziów Sądu Najwyższego wstrząsa Ameryką. Kiedy władze snują teorie i intrygi jak obrócić tragedię na swoją korzyść, młoda studentka prawa, Darby, pilnie studiuje kolejne akta, by dojść do szokującej prawdy.

Kiedy bliska jej osoba ginie, dziewczyna wie, że to ona była celem zabójcy. Nie może nikomu ufać, nie może nigdzie uciec… Jeśli jeszcze nie przeczytałeś tej zapierającej w dech piersiach książki, teraz jest idealna pora.

TOP 4 książki, które sprawią, że poczujesz wiosnę!

Wybrałeś już coś z listy? To biegiem przez błoto (tylko w starych butach!) do biblioteki i do dzieła. A jak wolisz nie wychodzić z domu, to zamów je na Allegro w najlepszych cenach!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły