timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nie każdy planuje w wieczór sylwestrowy domówkę i balowanie do białego rana. Szampańską zabawę można mieć także spędzając sylwestrowy wieczór z filmami i serialami, dlatego zapraszam Was na TOP 5!

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

To zeszłoroczna, polska, netflixowa propozycja z Julią Wieniawą w roli głównej. Akcja tej czarnej komedii dzieje się właśnie w sylwestra. Film poleca się oglądać coś popijając albo traktować z dużą dozą dystansu. Niektórzy powiedzą o nim, że jest głupi, że odmóżdżacz, a inni będą bawić się doskonale. Musicie sprawdzić sami!

Sylwester w Nowym Jorku

Film opowiada kilka historii mieszkańców Nowego Jorku, których losy wzajemnie się łączą w sylwestrową noc. To przyjemna komedia romantyczna, nadająca się do obejrzenia całą rodziną. W obsadzie, m.in. Zac Efron, Jessica Biel, Halle Berry czy Robert De Niro.


Maraton filmów z dzieciństwa

Co byście powiedzieli na przypomnienie wszystkich części „Shreka” albo „Epoki lodowcowej” jedna po drugiej? Przed Wami nie tylko długi, zimowy wieczór, ale i cała długa noc, więc do rana na pewno zdążycie obejrzeć wszystkie części. Dubbing w tych filmach stoi na naprawdę wysokim poziomie i szczerze mówiąc, kwestie wypowiadane przez bohaterów, po latach śmieszą bardziej.

Krótkie seriale liczące jeden sezon

Jeśli nie film, to może serial, ale nie taki, który pochłonie nas bez reszty i liczy pięć albo więcej sezonów. Netflix w swojej ofercie ma wiele jednosezonowych produkcji. Jeśli jeszcze nie znacie, to koniecznie sprawdźcie liczący 4 odcinki „Unorthodox”, sześcioodcinkowy „AlRawabi School for Girls” czy mający 8 odcinków „Kalifat”. Wszystkie z nich opowiadają o trudnym życiu dziewczyn i kobiet w różnych społeczeństwach oraz religiach i są warte obejrzenia. Wszystkie tytuły znajdziecie na Netflixie.

Produkcje nominowane do Oscara

Wprawdzie na oficjalne nominacje do Oscara we wszystkich kategoriach musimy jeszcze trochę poczekać, a sama gala odbędzie się dopiero w marcu, to już możemy zapoznać się z filmami, które powalczą w kilku ogłoszonych kategoriach. Niektóre premiery zaplanowane są dopiero na przyszły rok, ale na Netflixie możemy obejrzeć już „The Hand of God”, „Nie patrz w górę” czy „Psie pazury”. Nie możecie ich przegapić!


TOP 5 filmów na wieczór sylwestrowy – co jeszcze?

Skoro to ostatni dzień w roku, to może wybierzcie film, którego obejrzenie odkładacie już bardzo długo. Założę się, że każdy z nas ma takie. Oscarowe produkcje, które mieliście zobaczyć na początku roku? A może klasyki, których obejrzenie odkładacie w nieskończoność? Dziś jest ich dzień!
Niezależnie od tego czy będziecie się bawić na sylwestrowej imprezie, czy w domu przed telewizorem, życzymy Wam szampańskiej zabawy!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły