timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Zbliża się lato, a razem z nim wakacje. Upragniony czas na odpoczynek oraz między innymi na nadrabianie książek, których nie zdążyło się przeczytać wcześniej. Wymienione niżej książki możecie dostać w księgarni internetowej Wydaje nam się – Grupy Wydawnictwa Poznańskiego. Oto TOP 5  książek na lato, czyli krótkie  zestawienie interesujących, zaskakujących i wyróżniających się książek i serii.

„Czarna Madonna” Remigiusz Mróz

Coś dla fanów kryminału oraz thrillera od wydawnictwa Czwarta Strona. Książka R. Mroza, który jest jednym z najbardziej lubianych i czytanych polskich autorów.

„Czarna Madonna” to książka opowiadająca o tajemnicy zaginięcia samolotu, na którego pokładzie jest narzeczona głównego bohatera. Filip – główna postać widzi wiele niewiadomych i chce znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. W tej książce akcja trzyma w napięciu i nieustannie pędzi przed siebie. Ponadto znajdziemy w niej  wiele symboliki religijnej, której znajomość jest podstawą do rozwiązania zagadki.

Dla osób jeszcze niezaciekawionych książkami Mroza polecam dodatkowo dylogię „Chór zapomnianych głosów”. Jest to książka sci-fi o badaniu kosmosu, w której kilka rzeczy poszło nie tak. Świetne powieści Mroza, które czyta się z zapartym tchem oraz nie idzie się domyślić, jak to wszystko się dalej potoczy.

Sprawdź książkę Czarna Madonna

„Księgi zapomnianych żyć” Bridget Collins

Jest to książka, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Na początek czytelnik dostaje enigmatyczny, ale wciągający i ekscytujący opis. W świecie tej pozycji książki są zakazane, a Oprawiacze książek zawodem owianym tajemnicą, jak i strachem oraz niechęcią innych ludzi. Książki w tym świecie powstają w całkiem inny sposób. Jest to świat, w którym można wymazać każde najgorsze wspomnienie, ból, złość czy złe uczynki.

Cała książka jest podzielona na trzy części, gdzie każda z nich opiera się na czymś innym, a akcja pędzi jak szalona. Jeśli komuś nie spodoba się jedna z części, warto doczytać, ponieważ każda z nich ma całkiem inny charakter. Polecam każdemu do przeczytania i odkrycia tajemnic tej książki.

Sprawdź książkę Księgi zapomnianych żyć

Dylogia „Shadowscent” P. M. Freestone

W składzie tej dylogii znajdują się przepięknie wydane „Kwiat Mroku” oraz „Korona światła”. Akcja książki rozgrywa się w różnych miejscach imperium Aramteshu, gdzie dla ludzi najważniejszym zmysłem jest zapach. Jest to świat, w którym każdą chorobę można rozpoznać przez jej zapach, ale również dzięki zapachowi znaleźć antidotum. Następca tronu zostaje otruty trucizną, której zapachu nikt nie zna, która została dawno zapomniana. Jednak strażnik następcy tronu i dziewczyna o talencie do zapachów walczą z czasem, aby go uratować.

Świetna książka od wydawnictwa Zielona Sowa, głównie dla młodszych czytelników i młodzieży, ale również dorośli znajdą w niej coś dla siebie. Niezwykłe zwroty akcji, mnóstwo zagadek oraz przepiękny świat, którym idzie się zachwycić. Autorka tworząc ten imponujący świat opartym na zmyśle węchu oraz zapachu, pokazuje, jak wiele jest jeszcze do wymyślenia i pokazania.

Trylogia „Gołąb i wąż” Shelby Mahurin

Jest to trylogia od wydawnictwa We need YA, więc z gatunku Young Adult, skierowana raczej do młodzieży, ale i osoba dorosła może znaleźć w niej coś dla siebie. W skład trylogii wchodzą „Gołąb i wąż”, „Krew i miód” oraz jeszcze niewydana „Gods and monsters” („Bogowie i potwory”).

Czarownica uciekająca od poprzedniego życia oraz żarliwy łowca czarownic, połączył ich przypadek, a później… to już ich wybór. Może to brzmi banalnie, ale Autorka pokazuje nam bohaterów pełnych charakteru, sprzeczności oraz dylematów. Dodatkowo humor powieści jest świetny, urzekający i jest to książka, przy której będziemy się świetnie bawić. Dodatkowo akcja trzyma w napięciu, co się wydarzy, jak to dalej pójdzie. Jest to lekka książka, w sam raz na lato z nastawieniem na rozrywkę oraz dobrą zabawę.

 

„Niewidzialne życie Addie LaRue” – Victoria Schwab w tłumaczeniu Macieja Studenckiego

Miejsce 1. w zestawieniu TOP5 książek na lato to jedna z najgłośniejszych premier tego roku. Wiele dobrego zostało już na temat tej pozycji powiedziane.  Jest to przede wszystkim przepięknie wydana książka z barwionymi na jasnoniebiesko stronami łącznie z tym, że w środku dookoła jest niebieska ramka, więc wydawnictwo We need YA wykonało świetną robotę.

Trochę o samej książce. Jest to bardzo symboliczna książka oparta na motywie horacjańskim oraz faustowskim, na zawarciu paktu z diabłem oraz zostawieniu po sobie śladu. Główna bohaterka Addie LaRue żyjąca w czasach, w których nie mogła decydować sama o sobie i zmuszana do małżeństwa, zawiera pakt z diabłem. Zostaje ona wymazana z historii, z pamięci ludzi. Każdy, kto ją poznał, zaraz jak odwróci wzrok, zapomina o niej.

Dodatkowo nie może napisać swojego imienia, nic nie może po sobie pozostawić, nikt jej nie pamięta, błąka się i co jakiś czas ten diabeł próbuje ją przekonać do swojej racji. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się osoba, która ją zapamiętuje.

Świetnie napisana książka, zawierająca wiele mądrych przesłań. W sam raz dla fanów filmu „Wiek Adaline”. Polecam w szczególności twórczość Victorii Schwab, która ma wiele fascynujących serii, mogących zaskoczyć samym motywem czy przedstawieniem motywu czytelnika.

Sprawdź książkę Niewidzialne życie Addie LaRue

Top 5 książek na lato – Podsumowanie

Wszystkie przedstawione przeze mnie książki są raczej lekkie, ale i kuriozalne, przy których większość osób będzie się świetnie bawić oraz znajdzie coś dla siebie. Dla wszystkich polecam zainteresować się księgarnią Wydaje nam się, oprócz kryminałów, książek młodzieżowych, przygodowych, jest wiele świetnych książek podróżniczych jak i literatury pięknej. Księgarnia ma też wiele promocji i również tworzy przepięknie wykonane zestawy gadżetów różnych książek.

Artykuł powstał we współpracy z Wydaje nam się