timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Główny problem z graniem mobilnym jest taki, że jest bardzo dużo darmowych gier, które często są trochę przerobionymi kopiami innych popularnych tytułów. Wynika to z tego, że twórcy widzą tam łatwy zarobek. Sprawia to, iż ciężko jest znaleźć naprawdę dobry tytuł. Co gorsza, sprawia to również, że więksi wydawcy rezygnują z tworzenia lepszych płatnych gier na rzecz darmowych, ale z mikro płatnościami ze względu na duży zasięg takich produkcji. Takie podejście sprawia, że nie raz przeglądam Sklep Play nawet pół godziny i nie znajduję nic dość interesującego. Jednak ostatnimi czasy Google dało możliwość grania w gry we wczesnym dostępie, i może się wydawać, że to nic, ale w rzeczywistości zmienia to bardzo dużo. Dzięki tej opcji twórcy mogą dodać produkt, aby sprawdzić czy on się przyjmie i czy praca nad nim ma sens. Moim zdaniem może to wpłynąć na większą ilość trochę lepszych i bardziej rozbudowanych gier, a przynajmniej taką mam nadzieję. Jedyny problem jest taki, że Sklep Play tych gier nie promuje, dlatego zdecydowałem się przedstawić wam pięć gier z wczesnego dostępu w które warto zagrać.

1. Cursed Coins

Gra jest swego rodzaju połączeniem gry platformowej z grą strategiczną. Celem gracza jest dotarcie na koniec poziomu, tracąc przy tym jak najmniej monet. Aby tego dokonać, mamy do dyspozycji cztery postacie, oczywiście jednocześnie, a każda z nich posiada unikatowe zdolności. Podczas rozgrywki postacie awansują, co pozwala nam na ulepszanie ich umiejętności, a przez zdobyte złoto możemy ulepszać je na stałe.

Pobierz tutaj!

2. Mirage

Jest to gra z gatunku MMORPG stosunkowo podobna do Tibii. Jest w pełni 2D, a jej największym plusem jest rozmiar, ponieważ waży zaledwie parę megabajtów. Na razie gra sprawdza się dobrze jako typowy zabijacz czasu. Do dyspozycji na ten moment mamy zaledwie 3 klasy postaci, ale nie brałbym tego za minus, ponieważ gra jest dopiero w wersji 0.32 i jest stale rozwijana.

Pobierz tutaj!

3. Stickman Legends

Jest to stosunkowo typowa platformówka, w której naszym celem jest dotrzeć do końca poziomu, wcześniej pokonując wszystkich wrogów. Gra jest dość rozbudowana, ponieważ jako jedna z niewielu w tym gatunku daje nam możliwość wybrania klasy. Niestety na ten moment nie ma dużego wyboru, ponieważ gra jest nadal rozwijana, ale nawet w momencie dostępu do jednej postaci nie jest to nudna produkcja. Przez przechodzenie poziomów otrzymujemy złoto i możemy za nie rozwijać umiejętności naszego bohatera lub też ulepszać jego ekwipunek. Poza zwykłymi poziomami gra będzie nam oferować kilka innych trybów, takich jak time atack czy infinity tower, jednak to dojdzie dopiero w aktualizacjach.

Pobierz tutaj!

 4.Space Commander

Jest to jedna z dwóch bardziej rozbudowanych gier, które specjalnie zostawiłem na koniec. Space Commander nazwałbym mobilnym Warhammerm 40K, trochę przerobionym, ale ma dość blisko do tej gry. Jako gracz, Twoim celem jest dowodzić armią, którą możemy na bieżąco wzywać w zależności od dostępnej energii. Jeśli ktoś grał kiedyś we wspomnianego Warhammera, wie, że misje odbywały się na różnych planetach i mogliśmy wybrać, gdzie chcemy się udać. Tutaj jest dokładnie tak samo. Zapewne wiele osób powie, że to nic wyjątkowego, ale nadal jest to gra mobilna, więc moim zdaniem jest to duży krok w przód, zwłaszcza że planet jest sporo. Nie będę tu opisywać całej gry, ponieważ planuję poświęcić jej oddzielny artykuł, ale jest to gra warta uwagi i obserwowania tego jak się rozwija.

Pobierz tutaj!

5. Soul Knight

Jest to druga z tych bardziej rozbudowanych gier. Może nie aż tak bardzo jak poprzednia, ale moim zdaniem bardziej wciągająca. Celem gracza jest przemieszczanie się między pomieszczeniami w swego rodzaju lochach pokonywanie i pokonywanie w napotkanych po drodze przeciwników. Mamy do dyspozycji kilka postaci, które posiadają różne specjalne zdolności, jednak te trzeba odblokować i cała masę różnego rodzaju broni. Właśnie ta broń jest największą zaletą produkcji, począwszy od broni białej takiej jak miecz, kończąc na wyrzutniach rakiet lub broni laserowej. Mało jaka gra sprawiła mi tyle frajdy z rozgrywki. Szczerze ją polecam i pewnie oddzielny artykuł też jej nie ominie.

Pobierz tutaj!

To wszystkie pięć gier które chciałem wam polecić, ponieważ uważam, że twórcy mają małe wsparcie w postaci promocji ich produktów, a większość polecanych gier w Sklepie Play nie jest dość interesująca. Także Wy możecie wesprzeć twórców poprzez wysłanie swojej opinii na temat ich produktów. Życzę Wam miłego grania.

O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły