timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Wizards Unite to nowa gra od Niantic, studia odpowiedzialnego za fenomen jakim było Pokemon GO. Studio i tym razem nie próżnowało, choć można zobaczyć wiele podobieństw. Czy nowy hit to tylko stara gra z inną szatą graficzną? Przeanalizujmy to oraz wielki sukces aplikacji już w pierwszych dniach od udostępnienia!

Wizards Unite - GameBy.pl

Harry Potter GO

Nie da się ukryć, że Wizards Unite przypomina Pokemon Go, co więcej, gry są prawie identyczne. Tym razem nie zbieramy pokemonów lecz pomagamy ratować magiczny świat przed ujawnieniem. Mimo to, gry nie odstają wiele od siebie, wciąć mamy znajdźki które wymagają przejścia odpowiedniej liczby km aby je odblokować. Wciąż napotykamy także specjalne miejsca, które zostały oznaczone gospodami lub innymi budynkami, oraz mamy możliwość wabienia wokół nich większej ilości poszukiwanych fragmentów. Gry korzystają najprawdopodobniej z tej samej mapy, choć zmieniono kolorystykę na odpowiadającą mroczniejszemu, mniej kolorowemu światu, a także nadano backstory i utworzono drzewka postaci rodem z rpg-ów.

Wizards Unite - GameBy.pl

Wizards Unite

Czym tak na prawdę jest nowa gra w lore Harry’ego Pottera? Przenosimy się kilka lat za główną historię fabularną książek, tuż po wydarzeniu zwanym Katastrofą. Zdarzenie to było wielkim wybuchem magicznym – zaklęciem lub mieszanką kilku, które sprawiły że na całym świecie zniknęły i zaginęły przedmioty, zwierzęta, a nawet ludzie. Wcielamy się w rolę czarodzieja/ki, którego sami tworzymy, a naszym zadaniem jest wspieranie Ministerstwa Magii w poszukiwaniu zgub oraz walce ze strzegącymi ich strasznościami. Tymi są źli czarodzieje, potwory jak trolle i chochliki, ale także magiczne zaklęcia jak bańki oraz tornada. Pomagać nam będzie nie kto inny, jak sam Harry Potter, który został aurorem i pomaga nam wypełnić Rejestr – spis wszystkich Zgub, a także rozwiązać zagadkę, jaka stoi za powstaniem Katastrofy. Tak na prawdę nikt nie wie jak powstała, Ministerstwo tylko spekuluje, a my poprzez wypełnianie specjalnych zadań zbliżamy się co raz bardziej do prawdy.

Wizards Unite - GameBy.pl

Profesje, gospody i fortece

W Wizards Unite nie tylko przyjdzie nam być częścią historii, ale także stworzyć własną. Wybierając profesję odblokujemy przypisane drzewko talentów, dzięki któremu zdobędziemy przewagę w pewnych okolicznościach. Dodatkowo, aby rzucać zaklęcia potrzebujemy energii. Tę jednak łatwo zdobędziemy odwiedzając karczmy i losując posiłek, który ową energię odnowi. W ważniejszych miejscach oznaczonych specjalnymi budynkami znajdziemy jednak fortece. W tych zdobyć możemy specjalne, niedostępne w inny sposób Zguby, jednakże przyjdzie nam walczyć z wieloma potworami, zwłaszcza im dalej w głąb fortecy się zapuścimy. Te jednak warto zwiedzać, gdyż generują spore nagrody warte zachodu. Po zebraniu odpowiednich składników możemy także przygotować kilka wzmacniających eliksirów.

Wizards Unite - GameBy.pl

Rekrutacja w trybie Express

Wizards Unite nie pozostało dalece w tyle za poprzednim sukcesem Niantic, w ciągu pierwszego tygodnia od premiery zdobyło 5 mln pobrań na samym Google Store, a do tego należy dodać także świetne wyniki na pozostałych platformach. Twórcy zdecydowanie wiedzieli co robią. Fanbase Harry’ego Pottera i jego świata zawsze był mocny, ludzie czekali na premierę gdy od miesięcy, a wielu z nich aplikowało o rejestrację wstępną podczas zamkniętych beta-testów. Uniwersum w którym osadzono Wizards Unite należy do popularnych, co przyczyniło się do łatwego sukcesu, lecz Niantic wiedział po prostu na co się pisze, przygotowując grę wzorowaną na swoim poprzednim hicie.
Warto dodać, że gra wciąż się rozbudowuje, dodawane są wstawki, elementy wprowadzające oraz poprawia się błędy i działanie samej aplikacji. Można więc powiedzieć, że nie jest ona jeszcze w swojej najlepszej formie, ale sam napotkałem już kilka ulepszeń, które miejmy nadzieję, z czasem jeszcze bardziej ulepszą tę grę.

A czy wy graliście już w Wizards Unite? Jesteście fanami HP, czy zagracie z powodu nostalgii do Pokemon GO? Uważacie, że to odgrzewany kotlet, czy kolejna świetna gra w nowym uniwersum? Dajcie znać w sekcji komentarzy i zostawcie reakcję!

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review] [su_row][su_column size=”1/2″]
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

[/su_column] [su_column size=”1/2″]
appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Pasjonat wszelkiego pokroju gier i sportów. Miłośnik muzyki, sci-fi i fantastyki w wszystkich postaciach

Wszystkie artykuły