timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Okres dorastania to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych etapów w życiu człowieka. Wiąże się z wieloma skomplikowanymi zmianami. Dotyczą one zarówno kwestii psychicznych, jak i fizycznych. Z tego powodu młody człowiek jest szczególnie wrażliwy. Każda sytuacja, z którą spotyka się w tym czasie, ma wpływ na jego przyszłe życie. Ten i wiele innych problemów, z którymi mierzą się nastolatki, porusza serial Dorastanie dostępny na Disney+.

Serial Dorastanie- 10 niesamowitych historii

Dorastanie to dokumentalny serial przybliżający historię dziesięciu osób młodego pokolenia. Z racji swojego wieku przeżywają oni wiele wewnętrznych rozterek. Dotyczą one między innymi odkrywania swojej tożsamości, pasji i drogi życiowej. Wielu z nich ze względu na swoją odmienność musi zmierzyć się z nie akceptacją ze strony reszty środowiska. Mimo że każda z dziesięciu osób opowiada odmienną historię, wszystkim towarzyszą podobnie silne emocje. Problemy bohaterów związane są z kolorem skóry, samoakceptacją, niepełnosprawnością, tożsamością płciową, a nawet bezdomnością. W każdym odcinku jedna z tych osób dzieli się w wywiadzie swoimi bardzo osobistymi doświadczeniami. Ich przeżycia inspirują i dają przykład radzenia sobie z problemami w czasie dorastania.

Serial Dorastanie- wizualna innowacja

Produkcja ta nie tylko trafnie porusza wiele kwestii związanych z okresem dojrzewania. Z pewnością wyróżnia ją także nietypowa i starannie dobrana oprawa wizualna. 30- minutowe odcinki mające formę wywiadów wzbogacone są o artystyczne inscenizacje. Trafnie obrazują one emocje towarzyszące nastolatkom. Dzięki temu widzowie mogą jeszcze bardziej wczuć się w opowieść i lepiej poznać bohaterów. Twórcy serialu- Brie Larson i Culture House, zdecydowanie zadbali o innowacyjność techniki filmowej. Duży nacisk na artystyczną stronę produkcji sprawia, że naprawdę trudno oderwać od niej wzrok. Dzięki temu także lepiej dociera on do współczesnej młodzieży.

Czy warto obejrzeć serial Dorastanie?

Dorastanie to bardzo ważna produkcja, z którą powinno zapoznać się wielu młodych ludzi. Zachęca do bardzo ważnej obecnie umiejętności, jaką jest mówienie o swoich problemach. Z pewnością wiele osób utożsami się z bohaterami serialu i ich historiami. Stanowić mogą oni świetną inspirację i motywację do walki z przeszkodami. Serial daje świetną lekcję, że z odpowiednią pomocą, okres dorastania można przeżyć w o wiele bardziej przyjemny sposób. Pokazuje, że z wielu trudnych sytuacji można wyjść o wiele silniejszym.

[wp-review]

 

Obejrzyj w serwisie Disney+!