timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Uwielbiam filmiki na YouTube. Mam swoich uwielbianych Youtuberów: Matt OlechJakbyniePaczećGametroll TV, lecz są rzeczy w tym serwisie, których nie rozumiem. Dlaczego popularni są gamerzy i komentatorzy? Dlaczego najklikalniejszymi filmikami są czelendże, pranki i depresje Youtuberów? Postanowiłem w ramach Wilczej Gadki przepytać o to YouTubera zwanym Lakarnumem. Zapraszam do rozmowy.

Czy możesz mi wytłumaczyć niezrozumiały dla mnie fenomen Youtubowych Gamerów?

Sam nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu youtubowych gamerów.
Podejrzewam, że ludzie oglądający takiego „Pewdiepie” czy „Gimper” nie oglądają ich dla samej gierki, a dla ich zabawnych komentarzy, które wplatają w swoje filmiki. Mimo że nie jest to mój humor, to jestem w stanie zrozumieć, że młodszym widzom mogą takie rzeczy się podobać.
Dodatkowo dużo osób lubi gierki, a najczęściej materiały z nowych gier wstawiają właśnie tacy jutuberzy, więc dzieciaki oglądają, żeby ocenić grę przed zakupem.

To, czego teraz nie rozumiem w YT, to moda na kanały weryfikujące scenę YT. Wyszukujecie raków i drzecie łacha ze swoich „konkurentów”. Czy taki satyryczno-hejterski content się sprzedaję i dlaczego on jest coraz popularniejszy?

Najwyraźniej taki content się sprzedaję, skoro sam Pan stwierdził, że staję się coraz popularniejszy 😉
Sam tego fenomenu nie jestem w stanie wyjaśnić, jednakże powodem, dla którego sam zacząłem nagrywać taki content jest to, że naprawdę bolało mnie jak widziałem jak „jutuberzy” robią swoich widzów, jak chcą, zarabiają na nich, udają, że im zależy na widzach, a tak naprawdę chodzi tylko o hajs. Wszelkie reklamy, przekręty z zakładami z CS GO, czy zwyczajne upośledzenie umysłowe typu seksmasterka. Która swoimi lekko mówiąc „kontrowersyjnymi” materiałami przyciąga najmłodszych widzów, którzy jeszcze nie znają się na temacie seksu itd. Widząc te rzeczy, chciałem zareagować i uświadomić ludziom jak są robieni w bambuko przez takich twórców. Myślę, że inni jutuberzy prowadzący content ” Commentary Channels” tak samo się czuli.

Jestem telemaniakiem i oglądając zagraniczna telewizję, przykro mi, że takiego stylu programów nie ma w Polsce. Czy ty też tak masz, że oglądając zagranicznego Youtubera, wkurzasz się słowami „Szkoda, że żaden z naszych tego nie wymyślił”?

Tak, jak najbardziej tak. Niestety, ale nie da się ukryć, że w obecnych czasach Polska scena youtubowa to odgrzewany kotlet, obecnie nic w Polskim youtubie nie jest oryginalne. Wszystko jest kopią zagranicznych anglojęzycznych kanałów w Polskiej wersji językowej. A dlaczego można zapytać? Bo ten materiał i tak się sprzeda, najmłodsi widzowie nierozumiejący angielskiego będą oglądać Polskie kopie.
Nie będę ukrywał, że mój kanał też jest taką kopią kanału: „Pyrocynical” czy „Leafyishere”

Jak oceniasz ogólnie Polskiego Youtuba i jacy są twoi ulubieni Polscy Youtuberzy?

Ogólnie mówiąc stan Polskiego jutuba obecnie jest tragiczny, mamy tutaj głównie: Vlogerów, Pranksterów, Gameplayerów. Nic więcej tak naprawdę, czyli kanały szerzące cały czas to samo, bez kompletnie żadnych oryginalnych pomysłów. Moim ulubionym Polskim jutuberem zdaje się jest „Krzysztof Gonciarz” Bo u niego na filmach (chyba jako jedyny na Polskim jutubie) widać, że kocha to, co robi, że nagrywanie vlogasków z Japonii i opowiadanie o świecie i swoim życiu jest jego pasją i to jest naprawdę bardzo fajne.

Przyznam ci się szczerzę, że też chciałbym spróbować w Youtubie. Jakie masz rady dla mnie i dla innych którzy chcieliby być kolejnymi Youtuberami ?

Tak naprawdę mam tylko jedną radę dla osób, które chciałyby zacząć tworzyć na youtubie: „Regularność”
Nie ważne co tworzysz, jeżeli będziesz robić to z pasją i regularnie wrzucać filmy, jestem pewien, że w pewnym momencie uda ci się odnieść jakiś sukces 🙂

Ok. Część moich wątpliwości została rozwiana. Lakarnumowi dziękuje za rozmowę. Może kiedyś tym Youtuberem zostanę i moje ukochane wilcze gadki przejdą na inny poziom. Zostawiając moją przyszłość zapraszam was do świata Lakarnuma i do wyczekiwania naszych kolejnych artykułów, recenzji, wywiadów 🙂

O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły