timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Fortuna kołem się toczy, tak samo jak moda na Twitchu – zmienia się bardzo szybko. Jakiś czas temu w tym serwisie pojawił się nowy trend, bijący baseny na głowę pod względem oglądających. Jaki content tym razem zdominował platformę?

Streamy w bikini już były, co dalej?

Ostatnie kontrowersyjne relacje z basenów, stają się reliktem przeszłości. Baseny wywołały masę dyskusji wśród nie tylko widzów, ale i twórców działających na Twitchu. Właściciele platformy z początku omijali temat. Jednak gdy sprawa nabrała tępa, zarobki z tego typu transmisji zostały drastycznie zmniejszone. I choć została utworzona osobna kategoria, tak streamerki nie zbijały już majątku na basenowych transmisjach. Chcąc zmienić swoją sytuację finansową, postanowiły znaleźć nowy sposób na przyciągnięcie dużej ilości widzów, chcących wysłać im darowiznę.

Nowym trendem na Twitchu jest ASMR. Dla niewtajemniczonych – jest to specjalna technika mówienia, mająca wywołać przyjemne mrowienie w okolicach głowy bądź szyi. Takie wrażenia słuchowe można uzyskać za pomocą specjalnego mikrofonu, który przekazuje odpowiednie fale dźwiękowe. Materiały tego typu pomagają również nieco zrelaksować się lub nawet w niektórych przypadkach zasnąć.

W czym więc problem?

I choć sama technika nie jest czymś złym, tak streamerki podeszły do tego od zupełnie innej strony. Widz, który wejdzie na taką transmisję, otrzyma nie tylko miłe doświadczenia słuchowe, ale również przyjemne dla oka obrazy. Wynika to z faktu, iż prowadzące audycje ubrane są w dość wymowny, obcisły strój, który może prowokować.

Oczywiście strój tego typu na Twitchu nie jest karany, więc można powiedzieć, że taka forma ubioru jest czymś powszechnym w serwisie. Co ciekawsze, bardzo często twórczyni nie tylko mówi, ale również może lizać mikrofon. Wszystko po to, aby wywołać odpowiednią reakcję u widza. Lecz jak wiadomo, takie atrakcje swoje kosztują.

Jak zareagują władze portalu?

Na dzień dzisiejszy Twitch nie zrobił nic w tym temacie, jednak jestem pewny, że możemy być świadkami powstania nowej kategorii na serwisie. Cała ta sytuacja pokazuje kreatywność i swego rodzaju przesuwanie się granicy dobrego smaku. Być może wkrótce nowym trendem będzie prowadzenie transmisji spod prysznica lub innego niekonwencjonalnego miejsca.

Natomiast jeżeli Ty chcesz wykazać się swoją kreatywnością na Twitchu, to koniecznie sprawdź nasz artykuł o idealnym stanowsiku streamera!

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły