timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Na GameBy już od dawna przewija się temat Black Mirror. Jest to zwykle recenzja kolejnego sezonu, kolejnego odcinka albo wspomnienie o serialu w dowolnej innej recenzji.

Mimo tego, iż robimy to dosyć często, to nigdy nie dzieje się to bez powodu. Czarne Lustro jest tak genialne, zaskakujące i wszechstronne, że nie zdziwiłbym się, gdyby pomogło w argumentacji nie jednemu maturzyście.

Tymczasem fani czekający cały 2018 rok, na piąty sezon Black Mirror, zostali nieźle zaskoczeni przez odcinek interaktywny ,,Bandersnatch”. Była to niestety chwila rozczarowania, gdyż jeden epizod nie rekompensował czekania na cały sezon.

Twórcy serialu obrali jednak inną strategię i postanowili, że nowe odcinki będą pojawiać się trochę częściej. W związku z tym 15 maja światło dzienne ujrzał trailer Black Mirror: Sezon 5.

Black Mirror: Sezon 5- Czego się spodziewać?

Półtora minutowy trailer cały czas można zobaczyć na YouTube. Przez to, że premiera ma nastąpić już 6 czerwca, to na Netfliksie pojawią się tylko trzy odcinki Czarnego Lustra. Mimo to, nadal jest to powód do radości fanów serialu. Trailer obfituje w sceny sensacyjne, przedstawia także 3 główne postacie, z którymi już za niecały miesiąc przyjdzie nam się spotkać.

Można zobaczyć także, jakie problemy współczesnego świata, mogą zostać poruszone w odcinkach. Znowu zobaczymy zgubny wpływ rozwijającej się technologii na życie człowieka, będzie także pora na parę refleksji, związanych ludzkim życiem i uczuciami.

Jednak mimo, iż takie motywy widzieliśmy już w poprzednich sezonach, to w przypadku Black Mirror nie ma co się martwić o powtarzalność. Black Mirror od zawsze zaskakiwało i szokowało. Miejmy nadzieję, że zrobi to i przy najbliższej premierze.Black Mirror: Sezon 5 - Gameby.pl

Fani czekają w napięciu

Reakcje fanów to głównie niecierpliwość i ekscytacja, chociaż cieszą się, że za niecały miesiąc, będą mogli oglądać nowy sezon Black Mirror. Komentujący pochwalili też twórców za dobór obsady, która jest bogata w znanych i lubianych nam aktorów. Ja sam przyznam, że kiedy trailer trafił do sieci, byłem mocno podekscytowany.

Black Mirror: Sezon 5 - Gameby.pl

Na nowy sezon liczyłem dopiero pod koniec roku, a premiera trzech odcinków w czerwcu miło mnie zaskoczyła. Mimo wszystko, w niecałych 100 sekundach nie dało się przedstawić wszystkiego, co czeka na widzów w nowym sezonie.

Jednakowo fani mogą być pewni, że Black Mirror: Sezon 5 będzie kontrowersyjny, filozoficzny i pełen akcji, tak jak poprzednie serie Czarnego Lustra.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły