timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

HBO długo kazało czekać fanom na nowy sezon Richarda i jego przyjaciół, którzy przybywszy do kalifornijskiej Doliny Krzemowej próbują zawładnąć światem technologii. Chociaż dla wszystkich wiernych widzów produkcji jest to zawsze wielki zawód, to każdy sezon Doliny Krzemowej kiedyś się kończy.

Dla tych właśnie, którzy będą mieli nadzieję na kolejne odsłony walki start-upu z wielkimi korporacjami, mamy listę, która pozwoli skutecznie zapełnić czas oczekiwania. Oto siedem najlepszych seriali o początkujących przedsiębiorcach!

Seriale podobne do Doliny Krzemowej

Mr Selfridge

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, odsłaniająca powstanie ekskluzywnego domu towarowego w Londynie. Na pierwszy rzut oka serial to zupełnie inna bajka niż Dolina Krzemowa

Mr Selfridge - Seriale podobne do Doliny Krzemowej

Jednak Harry Selfridge, Amerykanin, który na początku XX-tego wieku przybywa do Anglii, także musi pokonać wiele przeciwności, by osiągnąć sukces. Brytyjska produkcja ITV składa się z czterech sezonów, jednak po obejrzeniu wciąż czuje się niedosyt!

Devs

Co prawda nie mamy tutaj początkujących przedsiębiorców, a już wyśmienicie prosperującą firmę, to jednak serial ten idealnie pasuje do zestawienia. Całość dzieje się w Dolinie Krzemowej, w firmie Amaya, specjalizującej się w komputerach kwantowych.

Devs - Seriale takie jak Dolina Krzemowa

Pozycja perfekcyjna dla osób, które lubią tematy około technologiczne, lecz na samej technologii się nie znają. Branża tech jest tutaj bardziej tłem dla wydarzeń. Pewnego dnia jeden wybitny programista „popełnia samobójstwo”, a jego dziewczyna stara się rozwiązać zagadkę, dlaczego to zrobił. Sensacyjne wydarzenia z rosyjskim wywiadem w tle.

Tak jak Dolina Krzemowa, w Polsce do obejrzenia na HBO i HBO GO.

Mr. Robot

Zdecydowanie serial dla maniaków komputerowych. Jeśli Dolina Krzemowa podbiła twoje serce technologią, nie możesz przegapić tego obrazu. Historia grupy hakerów, którzy chcą zaatakować międzynarodową korporację.

Mr Robot - Seriale takie jak Dolina Krzemowa

Poza wartką akcją, jest to skomplikowane studium psychologiczne, sprawiające, że z każdą minutą na plecach wyraźniej odczuwamy ciarki. Jeśli technologia jest powodem, dla którego uważnie śledziłeś losy Richarda, nie możesz przegapić tego serialu.

Tutaj przeczytasz recenzję Mr. Robot!

The IT Crowd

Serial dla fanów brytyjskiego humoru. Jen zostaje szefową działu IT. Jest tylko jeden problem: kobieta nie ma pojęcia o informatyce. Kiedy jej podwładni orientują się w poziomie umiejętności Jen, za wszelką cenę postanawiają się jej pozbyć.

The IT Crowd - Seriale podobne do Doliny Krzemowej

Serial wielokrotnie nagradzany, doczekał się czterech sezonów. Mimo że nie jest najnowszy, bo emitowany w latach 2006-201o, to wciąż ogląda się go z przyjemnością. W Polsce dostępny w serwisie Netflix.

Seriale, co Dolina Krzemowa – Co jeszcze?

The Paradise

Kostiumowa produkcja BBC w Polsce znana szerzej pod tytułem Wszystko dla Pań. To serial przedstawiający perypetie pracowników pierwszego w Wielkiej Brytanii domu towarowego, oparty na powieści Emila Zoli.

The Paradise - Seriale takie jak Dolina Krzemowa

Chociaż związek sprzedawców sprzed kilkudziesięciu lat z komputerowymi geekami może nie być oczywisty, to jednak wiele łączy bohaterów, którzy muszą walczyć o swoją pozycję w biznesie.

Sukcesja

Nieco nowsza produkcja, aczkolwiek wielokrotnie nagradzana. Akcja rozgrywa się dookoła wielkiego międzynarodowego konglomeratu Waystar Royco. Tak jak w Dolinie Krzemowej mieliśmy raczej perspektywę samego dołu, tak w Sukcesji jest dokładnie na odwrót.

Sukcesja - Seriale podobne do Doliny Krzemowej

Tutaj bohaterowie kupują startupy, a nie je sprzedają. Jednak gra biznesowa wygląda tak samo. Bezwzględnie wciągający serial, łączący tematy biznesu i rodziny. Nawet jeżeli z początku nie brzmi to zachęcająco, uwierz mi, z pewnością się wciągniesz!

Gra o tron

To punkt specjalny, nie dla każdego fana Doliny Krzemowej. Jeśli jednak jesteś zainteresowany tym, jakie umiejętności trzeba posiąść, by stać się branżowym gigantem, ten serial to przewodnik po drodze do sukcesu.

Gra o Tron - Seriale takie jak Dolina Krzemowa

Eksperci do spraw managementu twierdzą, że historia rodów walczących o władzę pokazuje idealnie zestaw cech dobrego przywódcy i lidera zespołu.

Seriale takie jak Dolina Krzemowa – Podsumowanie

To już całe zestawienie. Chociaż nic w pełni nie zastąpi emocji, które dostarcza Dolina Krzemowa, to być może zapełni pustkę po finałowym sezonie.

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły