timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

 

HBO długo kazało czekać fanom na nowy sezon Richarda i jego przyjaciół, którzy przybywszy do kalifornijskiej Doliny Krzemowej próbują zawładnąć światem technologii. Chociaż dla wszystkich wiernych widzów produkcji jest to zawsze wielki zawód, to każdy sezon Doliny Krzemowej kiedyś się kończy. Dla  tych właśnie, którzy będą mieli nadzieję na kolejne odsłony walki start-upu z wielkimi korporacjami, mamy listę, która pozwoli skutecznie zapełnić czas oczekiwania. Oto pięć najlepszych seriali o początkujących przedsiębiorcach!

Mr Selfridge

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, odsłaniająca powstanie ekskluzywnego domu towarowego w Londynie. Na pierwszy rzut oka serial to zupełnie inna bajka niż Dolina KrzemowaJednak Harry Selfridge, Amerykanin, który na początku XX-tego wieku przybywa do Anglii, także musi pokonać wiele przeciwności, by osiągnąć sukces. Brytyjska produkcja ITV składa się z czterech sezonów, jednak po obejrzeniu wciąż czuje się niedosyt!

Mr Robot

Zdecydowanie serial dla maniaków komputerowych. Jeśli Dolina Krzemowa podbiła twoje serce technologia, nie możesz przegapić tego obrazu. Historia grupy hakerów, którzy chcą zaatakować międzynarodową korporację. Poza wartką akcją, jest to skomplikowane studium psychologiczne, sprawiające, że z każdą minutą na plecach wyraźniej odczuwamy ciarki. Jeśli technologia jest powodem, dla którego uważnie śledziłeś losy Richarda, nie możesz przegapić tego serialu.

The IT Crowd

Serial dla fanów brytyjskiego humoru. Jen zostaje szefową działu IT. Jest tylko jeden problem: kobieta nie ma pojęcia o informatyce. Kiedy jej podwładni orientują się w poziomie umiejętności Jen, za wszelką cenę postanawiają się jej pozbyć. Serial wielokrotnie nagradzany, doczekał się czterech sezonów. Mimo że nie jest najnowszy, bo emitowany w latach 2006-201o, to wciąż ogląda się go z przyjemnością. W Polsce dostępny w serwisie Netflix.

The Paradise

Kostiumowa produkcja BBC w Polsce znana szerzej pod tytułem Wszystko dla Pań. To serial przedstawiający perypetie pracowników pierwszego w Wielkiej Brytanii domu towarowego, oparty na powieści Emila Zoli. Chociaż związek sprzedawców sprzed kilkudziesięciu lat z komputerowymi geekami może nie być oczywisty, to jednak wiele łączy bohaterów, którzy muszą walczyć o swoją pozycję w biznesie.

Gra o tron

To punkt specjalny, nie dla każdego fana Doliny Krzemowej. Jeśli jednak jesteś zainteresowany tym, jakie umiejętności trzeba posiąść, by stać się branżowym gigantem, ten serial to przewodnik po drodze do sukcesu. Eksperci do spraw managementu twierdzą, że historia rodów walczących o władzę pokazuje idealnie zestaw cech dobrego przywódcy i lidera zespołu.

To już całe zestawienie. Chociaż nic w pełni nie zastąpi emocji, które dostarcza Dolina Krzemowa, to być może zapełni czas oczekiwania na kolejny sezon.

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły