timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Altered Carbon miało swoją głośną premierę z dwa lata temu. Liczne reklamy i akcje promocyjne sprawiły, że o serialu było naprawdę głośno. Co prawda po kilkunastu miesiącach jest już znacznie spokojniej i produkcja niejako zniknęła z pamięci wielu osób. Na szczęście pojawił się niedawno drugi sezon tego serialu. Tym z Was, którym spodobały się jego akcja, klimat i styl, przedstawiam najlepsze seriale podobne do Altered Carbon.

Seriale podobne do Altered Carbon – TOP 5

Black Mirror

Jak już zdążyłem wiele razy podkreślić, Black Mirror to jeden z moich ulubionych seriali, jeżeli chodzi o tematykę futurystyczną. Każdy z epizodów opowiada oddzielną historię, jednak łączy je tematyka – zgubny wpływ technologii na życie ludzi.

Black Mirror - Gameby.pl

Genialne pomysły i zdumiewające puenty odcinków sprawiają, że produkcja staje się źródłem wielu ważnych refleksji. Jeżeli spodobały wam się futurystyczne elementy Altered Carbon, z pewnością musicie obejrzeć wszystkie odcinki Czarnego Lustra.

The 100

Pomimo, że The 100 nie specjalnie przypadło mi do gustu, znam paru entuzjastów, którzy szczerze mogliby polecić ten serial. Wątki Sci-Fi są również w tej produkcji mocno rozwinięte.

Seriale podobne do Altered Carbon - Gameby.pl

The 100 to przede wszystkim obfita fabuła, w której znajdziemy mnóstwo powiązań między poszczególnymi bohaterami, jak i sporo wartkiej akcji. Do tego duża liczba odcinków powinna sprawić, że serial wciągnie niejednego.

Sprawdź najlepsze seriale podobne do The 100!

Seriale takie jak Altered Carbon – Polski akcent

1983

W końcu jakaś polska produkcja. 1983 miało swoją premierę pod koniec 2018. Co prawda nie zrobił takiej furory jak Wiedźmin, jednak i tak wzbudził zainteresowanie wśród wielu widzów.

Seriale podobne do Altered Carbon - Gameby.pl

Akcja dziejąca się w alternatywnej Polsce, pełnej tajemnic, spisków i przekrętów. Tajemnicze wątki są bardzo podobne do tych z Altered Carbon. Jeżeli szukacie czegoś podobnego, w detektywistycznym klimacie, bierzcie się za 1983.

Dark

O Dark również powiedziałem już sporo dobrego i sam ze zniecierpliwieniem czekam na premierę trzeciego sezonu. Co jest w Dark najważniejsze? Tajemnice oraz ich rozwiązania.

Dark, Sezon 2 - Gameby.pl

Z każdym odcinkiem dowiadujemy się coraz więcej o tym, co dzieje się przy niemieckiej elektrowni atomowej, ale też coraz więcej rzeczy wydaje nam się zawikłana i niewiadoma. Szczerze, bardzo gorąco polecam. Jeżeli coś ma odmienić wasz pogląd na seriale, to najprawdopodobniej będzie to Dark.

Rick & Morty

Niektórych może zadziwić ta propozycja, jednak ja odnajduję między Rick & Morty, a Altered Carbon bardzo wiele podobieństw. Oczywiście, niezwykłe przygody szalonego dziadka i jego średnio rozgarniętego wnuka podchodzą do tematyki Sci-Fi z zupełnie innej strony.

Rick and Morty - Seriale takie jak Altered Carbon

Znajdziemy tu tony humoru, którego w Altered Carbon uświadczymy bardzo niewiele. Sądzę jednak, że wspomniana kreskówka może spodobać się fanom futurystycznych seriali, zwłaszcza jeśli szukają czegoś luźniejszego.

Seriale podobne do Altered Carbon – Podsumowanie

No i to już tyle. Mam nadzieję, że te 5 pozycji umili Wam oczekiwanie na trzeci sezon, który prawdopodobnie będzie, lecz nie jest to narazie potwierdzone.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły