timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Komputer czy konsola? To pytanie gracze zadają sobie od wielu lat. Obie opcje sprzętów gameingowych mają swoje wady, jak i zalety. Wybór nie zawsze jest prosty i często zależy od naszej sytuacji finansowej oraz tego, w co mamy zamiar grać. Jednak teraz może być idealny moment na zakup. Ze zbliżającym się Black Friday już teraz wiele sklepów oferuje kuszące przeceny. Tylko co wybrać? Podpowiadamy, co będzie lepszą opcją.

Dlaczego warto wybrać

Konsolę?

Komputer czy konsola? - GameBy.pl

Jeśli patrzeć na stosunek możliwości do ceny daje nam naprawdę dużo. Ekskluzywne tytuły, które nie trafiły na PC jak seria Uncharted czy The Last of Us. Na dodatek obecne konsole możemy wykorzystać jako sprzęt multimedialny. Dostępne na nich aplikacje Netfliksa, Youtube i inne dostarczą nam wielu godzin dobrej rozrywki. Wystarczy tylko telewizor z naszego salonu, a zabawa może się zacząć od razu po podłączeniu konsoli.

PC?

Baza gier mimo konsolowych exclusive’ów jest znacznie większa. Niektóre gatunki gier powstają wyłącznie w wersjach komputerowych jak MMORPG oraz MOBA. Nie możemy także zapomnieć o najważniejszej zalecie, którą jest prosta rozbudowa. Nic nie stoi nam na drodze, by wymienić podzespoły i jednocześnie przedłużyć sprawność naszego komputera na kolejne lata.

Komputer czy konsola? - GameBy.pl

Pamiętać także trzeba o ogólnej przydatności peceta. W odróżnieniu od konsoli nie ma problemu, by korzystać z niego do wykonywania naszej pracy. Zwłaszcza w obecnej sytuacji gdy wielu z nas wykonuje ją zdalnie. Jak i wielu innych czynności weźmy streaming, za który bierze się coraz większa ilość graczy szukająca atrakcyjnej ścieżki kariery.

Wady konsoli

Niestety nie daje nam wielofunkcyjności, jaką oferuje nam PC, zapomnijmy o pracy na niej. Sama w sobie może być droga w utrzymaniu – kosztowne gry, dokupywanie peryferiów również nie jest tanie i szkoda mówić o awariach wiążących się z poważnymi naprawami.

Komputer czy konsola? - GameBy.pl

Wady PC

Tu na pewno problemem może być cena. Wydajna maszyna to wydatek kilku tysięcy złotych. Jednak to nie jedyne koszta konieczne do zakupu komputera. Dodatkowo musimy dokupić monitor, klawiaturę oraz myszkę, które potrafią kosztować krocie.c

To co wybrać – komputer czy konsola?

Można mówić o wadach i zaletach obu sprzętach jednak i tak wszystko w ostateczności sprowadza się do preferencji gracza. „Casualowy” postawi raczej na konsole dla wieloosobowych rozgrywek ze znajomymi, a bardziej hardcorowy gracz wybierze komputer dla specyfikacji.

Oczywiście w trakcie wyboru wchodzi również nasz portfel. Dla taniego grania raczej kierowałbym się na konsole oczywiście jeśli posiadamy telewizor w domu zwłaszcza PS4 oraz Xbox One, które mimo bycia z poprzedniej generacji  oferują naprawdę dużo. W Black Friday sklepy prawdopodobnie będą się pozbywać ostatnich sztuk, więc ceny mogą spaść do przyjemnych dla portfela.

Wojna pomiędzy PC a konsolami nie zbliża się do końca, chociaż obie opcje oferują tę samą funkcjonalność dla graczy. Głównym aspektem różniącym je jest cena. Poza tym czego byśmy nie wybrali, bawić się będziemy naprawdę dobrze.

O redaktorze

Redaktor z pasją do fotografii cosplay i druku 3D, tworzy unikalne treści, łącząc kreatywność z nowoczesną technologią.

Wszystkie artykuły