timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

W pewnych sytuacjach śmieszne obrazki mogą stać się pretekstem do stworzenia czegoś, co stanie się hitem. W taki sposób powstała mini lodówka  Xbox. I raczej nikogo nie zdziwi fakt, że ten niepozorny sprzęt został szybko wykupiony a zapotrzebowanie na niego również nie jest aż tak małe. 

Niecodzienna premiera od Xbox’a

Wraz z wypuszczeniem nowej konsoli Xbox w Internecie wybuchła fala memeów, które w żartobliwy sposób porównywały ją do lodówki. Oczywiście sam Microsoft podchodził bardzo luźno do całej sytuacji. Nic nie wskazywało na to, że taki mem stanie się rzeczywistością. Jednak ku zdziwieniu wszystkich, Microsoft postanowił wyjść naprzeciw
i stworzyć właśnie mini lodówkę w stylu swojej konsoli. 19 października na mediach społecznościowych twórców owej mini lodówki, pojawiła się informacja, iż wraz z wcześniej wymienionym dniem rusza przedsprzedaż. Sama lodówka jak i jej premiera jest datowana wstępnie na grudzień. Co więcej warto tutaj wspomnieć o wielkiej popularności niepozornego sprzętu. Zainteresowanie klientów sięgnęło niebotycznego poziomu. Może o tym świadczyć sytuacja mająca miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie przedpremierowy nakład mini lodówek został wyprzedany w zaledwie 10 minut. Nie inaczej zadziało się w USA. Sklep internetowy oferujący przedpremierowe egzemplarze bardzo szybko został ogołocony z każdej możliwej sztuki.

Lodówka Xbox – Charakterystyka

Co charakteryzuje lodówkę? Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że jest to najzwyczajniejsza mini lodówką. Mieści ona 12 puszek. Dodatkowo na drzwiach znajdziemy specjalne pojemniki, zaś środek jest podzielny na dwie półki. Całość konstrukcji przypomną z zewnątrz konsolę Xbox. Oczywiście cała konstrukcja nasycona jest zielonym kolorem, który jest nieodzownym elementem, który kojarzy się z konsolą Microsoftu. Idąc dalej, warto poruszyć cenę. Zgodnie z oficjalnymi informacjami urządzenie zostało wycenione w Europie na kwotę 99 euro. W Anglii natomiast za mini lodówkę zapłacimy 89 funtów. Oczywiście w Polsce również będzie można kupić taki sprzęt. Jego cena na razie wynosi 641 zł. 

Warto kupić ?

Czy jest to coś odkrywczego? Nie. Czy jest to coś praktycznego? Jak najbardziej. Można powiedzieć, że sama mini lodówka, jest niczym praktyczny gadżet. Dlaczego gadżet? Bo w sieci znajdziemy sprzęt o podobnych właściwościach i zapłacimy z niego odrobinę mniej. I choć cena może zniechęcać, tak popularność tego produktu raczej nie spadnie a chętnych może pojawiać się coraz więcej. 

 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły