timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Iron Fist to kolejny serial z grupy Netflix Originals, a także jeden z czterech seriali opowiadających historię bohaterów należących do grupy Defenders, którzy zasłyneli również wspólnym serialem o tym właśnie tytule. Serial został zamówiony w listopadzie 2013 roku, obok trwających produkcji Daredevil, Luke Cage i Jessica Jones. Wszystkie cztery doprowadziły do miniserii Defenders. 21 lipca 2017 roku poinformowano, że został zamówiony drugi sezon serialu, który już teraz jest dostępny na platformie Netflix.

Iron Fist

Serial opowiada o losach Daniela Randa, który po tragicznej katastrofie samolotu w Himalajach, w której stracił rodziców, zostaje odnaleziony przez mnichów i zabrany do tajemniczego miasta K’un-Lun. Tam szkoli się w starożytnych sztukach walki, aby zostać następcą w linii wielkich wojowników, którzy otrzymują dar zwany mocą Iron Fist. Po 15 latach nieobecności w rodzinnych stronach postanawia on porzucić swoje przeznaczenie Iron Fista i wrócić do Nowego Yorku, szukając resztek swojej rodziny i przyjaciół.

Marvel's Iron Fist - GameBy.pl

Powrót Daniela od razu okazuję się pomyłką. Świat uważa rodzinę Rand za zmarłych, a jego za nędznego oszusta. To się jednak zmienia, gdy pewna osoba słyszy od niego wspólne wspomnienia, których nikt poza nimi nie mógł znać. Daniel, próbując naprawić stare więzi, napotyka wrogów, do walki, z którymi był szkolony. Co robią oni w Nowym Yorku? Tego Danny musi dowiedzieć się za wszelką cenę, więc rozpoczyna walkę z przestępczością. Później także z nowym przyjacielem, Lukiem Cagem, a dalej w grupie Defenders.

W trakcie swojej przygody Daniel spotyka swojego przyjaciela z K’un-Lun, a także poznaje kobietę, która staję się najbliższą mu osobą. Zostaje on zmuszony do walki z własną rodziną, a także do powstrzymania starego przyjaciela jego rodziców, który po upozorowaniu własnej śmierci żyje w ukryciu przed światem zewnętrznym.

Marvel's Iron Fist - GameBy.pl

W drugim sezonie jego brat-wojownik postanawia ukarać Daniela za zdradę i porzucenie swojego klasztoru. Rozpoczyna przygotowania do wielkiego projektu, który ma szanse powstrzymać Danny’ego na zawsze. Jemu samemu ma natomiast zapewnić moc, na którą według niego, Daniel nie zasłużył.

Serial pełen jest moralnych spostrzeżeń i pouczeń, trudnych wyborów i dowodów na to, jak ciężko podążać zgodnie z zasadami. W świecie pełnym oszustw, a pozbawionym honoru nie ma miejsca dla wojownika, który nie zabija i dotrzymuje słowa danego wrogowi. Daniel Rand nie jest jednak zwykłym bohaterem, jego silna wola i czyste serce okazują się przydatne równie mocno co nowo nabyte przyjaźnie.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Pasjonat wszelkiego pokroju gier i sportów. Miłośnik muzyki, sci-fi i fantastyki w wszystkich postaciach

Wszystkie artykuły