timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jak może wiecie, albo i nie, jestem ogroomną fanką thrillerów psychologicznych, a efekt motyla jest zagadnieniem niezwykle ciekawym. Więc nawet nie wyobrażacie sobie mojej radości, gdy zobaczyłam zwiastuny Mirage. Możecie znać ten motyw z filmów takich jak właśnie „Efekt motyla”, w sumie mogłabym nawet porównać Mirage do stylistyki serialu Dark.

Mirage – Film o efekcie motyla

Bałam się przez to, że będzie to zalatywało kopią i nie dowiem się niczego nowego. Na szczęście tak nie było a film w sumie ‚połknęłam’ za jednym zamachem i z wielkim zainteresowaniem. Akcja mimo swojej złożoności i kilku linii czasowych była całkiem łatwa do ogarnięcia.

Fabuła

Vera Roy – młoda pielęgniarka, przeprowadza się do domu w małym miasteczku ze swoim mężem oraz córką. Gdy przeszukują nowo kupione mieszkanie znajdują pudełko kaset, telewizor i starą kamerę, jak się okazuje należące do umarłego niespełna 30 lat temu chłopca. Nie wiedzą jeszcze, że wszystkie te przedmioty, oraz burza, która szaleje nad ich głowami doprowadzą do anomalii w czasoprzestrzeni.

Mirage - GameBy.pl

Dzięki temu Vera ma okazję uratować chłopca z przeszłości. Nie wie jednak, jakie będą konsekwencje, a będą, oj będą, opłakane. Jedna drobna zmiana w przeszłości może doprowadzić do diametralnych zmian w teraźniejszości. Dlatego następnego dnia kobieta budzi się bez córki, bez domu, bez męża- bez całego życia. Świat potoczył się zupełnie inaczej a ona będzie musiała się w nim odnaleźć i uratować córkę.

Gra aktorska

Mirage - GameBy.pl

Plusem filmu Mirage była nie tylko znana obsada (Alvaro Morte!) ale również naprawdę przyzwoita gra aktorska. Mimika i zachowania, stanowiły zgrane dopełnienie do akcji i potęgowały napięcie, którego nie brakowało podczas seansu.

Ogólne wrażenia

Mirage - GameBy.pl

Ten film był dla mnie niespodzianką. Po obejrzeniu trailera Mirage nie chciałam się specjalnie na nic nastawiać, dlatego byłam pozytywnie zaskoczona ciekawą, wciągającą fabułą, niezłą grą aktorską, przejrzystą strukturą filmu i ciekawym, satysfakcjonującym zakończeniem. Polecam ten film każdemu kto znajdzie chwilę czasu, bo film mimo że dwugodzinny- warty obejrzenia.

Nasza Ocena
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 7/10
  Fabuła - 7/10
 • 8/10
  Gra aktorska - 8/10
 • 9/10
  Akcja - 9/10
8/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły