timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Otwórz oczy to jeden z niewielu polskich seriali dostępnych na platformie Netflix. Swoją premierę miał w sierpniu ubiegłego roku i od razu zyskał niemałą liczbę fanów. Można spotkać się z licznymi opiniami, że przedstawiona historia ma na prawdę dobry potencjał. Dla wielu osób jest lepszą pozycją niż Rojst, który zyskał ogromną rzeszę fanów. Kilka dni po premierze serialu zaczęły pojawiać się pytania o drugi sezon. Czy się pojawi? Czy możemy spodziewać się Otwórz Oczy sezon 2?

Jak to się wszystko zaczęło?

W wyniku tragicznego wypadku samochodowego, Julka (Maria Wewreniuk), zostaje skierowana do jednego z ośrodków, gdzie próbuje wyleczyć swoją amnezję. To zadanie nie należy do najłatwiejszych. W ośrodku leczniczym, mimo nawiązania wielu ciekawych przyjaźni z innymi pacjentami, dziać się zaczynają niebywale dziwne rzeczy. Lekarze testują nieznane metody leczenia, a do tego, główna bohaterka zaczyna mieć sny, które tylko wzbudzają jej podejrzenia co do ówczesnej rzeczywistości. Podczas pobytu w placówce Julka poznaje tajemniczego Adama (Ignacy Liss), który przypadkowo staje się jej przyjacielem-przewodnikiem. Wraz z nią mierzy się z nieprzyjaznymi pracownikami ośrodka.

Komu może spodobać się serial “Otwórz oczy”?

Pierwszy sezon składa się z sześciu odcinków. Cały serial został oparty na powieści Druga szansa autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. Ma w sobie wiele cech, które mogą przypaść do gustu fanom kultowego Stranger Things – tajemniczy, pełen grozy klimat, gdzie nie do końca wiadomo o co chodzi, a do tego mnóstwo elementów Sci-Fi. W Internecie można spotkać się z opinią, że jest to raczej pozycja dla młodzieży – być może ze względu na młodych aktorów, którzy pojawili się w serialu. Coś co znacznie obniża jakość tej produkcji, według widzów, to zdecydowanie gra aktorska. Jednak sam zagadkowy klimat historii wywarł raczej pozytywne wrażenie. Opowieść przedstawiona w Otwórz Oczy zaciekawiła niejednego widza i przez te sześć odcinków trzyma w napięciu.

Czy możemy spodziewać się kontynuacji?

Czy powstanie drugi sezon serialu Otwórz oczy? Jeśli tak, to kiedy widzowie mogą się spodziewać kontynuacji? Niestety, mamy jedynie domniemania, że premiera drugiego sezonu możliwa jest dopiero w 2023 roku. Sami twórcy serialu nie potwierdzili oficjalnie rozpoczęcia prac nad drugim sezonem opowieści Julki. Pozostaje nam jedynie czekać…

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły