timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Pandemia wywróciła świat do góry nogami. Wiele rzeczy nie będzie wyglądało tak jak przed nią. Tyczy się to również szkoły, do której już niebawem niektórzy będą musieli wrócić. Początek może być naprawdę ciężki. Nerwówka, zamieszanie, a do tego stres związany z powrotem do szkoły po długich wakacjach. Oczywiście pewnie dużo osób tęskni za normalną szkołą, która nie jest związana jedynie z nauką, ale i spotkaniem ze znajomymi. Jednak niełatwo przyjdzie przestawić się z wirtualnej rzeczywistości nauczania, na tryb stacjonarny. Dlatego warto się przygotować mentalnie, jak i zakupić odpowiednie przedmioty, zanim wszystko ruszy z pełną prędkością.

Jak się przygotować przed powrotem do szkoły?

 • Sen to podstawa — co by nie powiedzieć, wielu z nas w trakcie wakacji nie chodzi spać o normalnych godzinach. Dlatego opłaca się na około tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego przyzwyczaić organizm do kładzenia się oraz wstawania o wcześniejszych godzinach.
 • Przygotuj się — zrób listę, co musisz zrobić i przygotować rano, a najlepiej przygotuj wszystko wieczór wcześniej. Ściągnie to sporo z Twojej głowy podczas porannego rytuału.
 •  Śniadanie — to najważniejszy posiłek dnia. Dostarczy Ci energii do myślenia w trakcie lekcji. Warto także przygotować drugie śniadanie zwłaszcza kiedy czeka nas dłuższy dzień.

Co kupić przed powrotem do szkoły?

Powrót do szkoły - GameBy.pl

Przed wybraniem się do sklepu dobrze zrobić sobie listę, co musimy kupić, aby o niczym nie zapomnieć. Tylko co jest nam potrzebne? Najpierw warto zorientować się w szkole, co będzie wymagane. Jednak jeśli nie ma takiej możliwości, dobrze zaopatrzyć się przynajmniej w te produkty…

Plecak

Coś, bez czego nie obejdzie się prawie każdy uczeń. Jednak nie każdy plecak nadaje się do szkoły. Zacznijmy od wagi, która nie powinna przekraczać 1 kilograma. Następnie zwróćmy uwagę na jego pojemność – idealnie w przedziale od 20 do 30 litrów. Wygląd dopasowany do osoby. Ważne tylko by miał regulowane szelki, usztywnione dno oraz plecki wykonane z oddychającego materiału. Dobrą alternatywą są tornistry na kółkach, które nie obciążają kręgosłupa.

Pojemnik na posiłek

Jedzenie to paliwo dla naszego mózgu. Dlatego jeśli zamierzamy zabierać ze sobą drugie śniadanie, należy zaopatrzyć się w pojemnik na żywność. Nikt nie chce przecież jeść spłaszczonych lub rozwalonych kanapek przez to, że były luźno wrzucone do plecaka. Jednak jedzenie to jedno, ale równe ważne, jak i nie ważniejsze jest odpowiednie nawodnienie. Do przynoszenia wody do picia idealnie nada się bidon.

Przybory szkolne

Powrót do szkoły - GameBy.pl

Na pewno piórnik nie może być pusty. Podstawową rzeczą będzie pióro lub długopis, przydać się może również ołówek – lepiej więcej niż jeden o różnych twardościach. Dodatkowo mogą się przydać…

 • gumka do gumowania, temperówka
 • korektor
 • kredki ołówkowe i świecowe
 • linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel
 • nożyczki
 • klej
 • mazaki i flamastry
 • blok rysunkowy i techniczny

Może trochę technologi?

Żyjemy w takich czasach gdzie technologia towarzyszy nam wszędzie, także i w szkole. Jakie sprzęty mogą przydać nam się, by ułatwić naukę? Laptop, smartfon smartwatch… i wiele więcej technologicznych sprzętów na powrót do szkoły. Pomogą nam w nauce oraz będą gotowe w razie kolejnych problemów.


Artykuł powstał we współpracy z Ceneo

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły