timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dużymi krokami zbliża się wrzesień, a co za tym idzie rozpoczęcie roku szkolnego. Zapewne wiele osób już teraz zacznie przygotowanie do szkoły. Książki, zeszyty, długopisy to wszystko będzie potrzebne do nauki. Jednak nie możemy zapomnieć, że żyjemy w nowoczesnym społeczeństwie, gdzie technologia jest w stanie nam pomóc nawet i w szkole. Nie chodzi tu o ściąganie i tego podobne rzeczy, a wsparcie edukacyjne.  Tylko jakie sprzęty się nam przydadzą w szkole i ułatwią naukę? Mamy dla was parę rzeczy, które naszym zdaniem są warte rozpatrzenia w trakcie przygotowań do powrotu do szkoły.

Co może się nam przydać w szkole

Mimo że nie jest to technologiczna rzecz, to warto o nim wspomnieć, gdyż bez niego nie damy rady zabrać ze sobą rzeczy, o których mowa będzie poniżej. Chodzi o plecak, który oprócz pomieszczenia naszych sprzętów i książek nie może nadwyrężać kręgosłupa. Co oznacza, że powinien mieć usztywnioną ściankę przylegającą do pleców. Szelki w nim powinny być szerokie, a ich długość powinna umożliwić łatwe zakładanie i zdejmowanie. I na rzecz urządzeń elektrycznych posiadać takie udogodnienie jak komora na laptopa/tablet.

Technologiczne przygotowanie do szkoły - GameBy.pl

Ostatnio zaistniała sytuacja na świecie pokazały nam, że nie jesteśmy przygotowani na zdalną naukę. Posiadając takiego laptopa bądź tablet, nie mielibyśmy takiego problemu i z łatwością moglibyśmy korzystać z zasobów nauki internetowej. Jedyne co musimy pamiętać to, żeby nasz notebook posiadał kamerkę, jak się niestety okazuję, nie wszystkie je posiadają. Z dokładniejszą specyfikacją i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do szkoły, poruszymy w oddzielnym artykule.

W kwestii co do szkoły laptop czy tablet wybór jest głównie zależny od użytkownika, a bardziej programów, jakich potrzebuje. Jeżeli chodzi o laptopa dobrym pomysłem do wygodnego korzystania, chociażby na szkolnym holu mogą być opcje konwertowane. Jednak nie polecam stania na holu z laptopem w rękach, może się to bardzo źle skończyć. Jak już potrzebujemy sprawdzić coś w internecie lepiej skorzystać ze smartfona, w końcu teraz już prawie każdy posiada takowy.

Technologiczne przygotowanie do szkoły - GameBy.pl

Nie zapomnijmy, że nasze sprzęty potrzebują prądu, a w szkole nie zawsze da się dostać do gniazdek, wtedy będziemy potrzebować power banka naszego przenośnego źródła.

Lekcje zaczynają się na wyznaczone godziny, by się nie spóźniać, przydałoby się coś do kontrolowania czasu, bez wątpienia pasuje tu  zegarek, a może smartwatch? Który poza pokazywaniem czasu przy podłączeniu ze smartfonem zyskuje wiele funkcji jak odczytywanie wiadomości.

Może coś do domu?

Technologia, którą warto przygotować do szkoły nie zamyka się tylko w tym co zabierzemy ze sobą w jej mury. W końcu nauka nie kończy się na samych zajęciach, są jeszcze pracę domowe i powtórki do sprawdzianów wtedy może nam się przydać drukarka.

Matematyka to zmora wielu uczniów błędy rachunkowe w zadaniu to koszmar jednak czemu nie skorzystać z kalkulatora? Mimo że na egzaminach takich jak matura kalkulator jest dozwolony, to z doświadczenia wiem, jak nauczyciele do tego podchodzą. Nic nam jednak nie stoi nam na przeszkodzie, by używać go w domu przy rozwiązywaniu zadań domowych. Jak się okarze ze na lekcjach można z niego korzystać, to jesteśmy już gotowi.

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo.pl


O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły