timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Płyta główna to jeden z ważniejszych elementów każdego komputera. Każdy kto składa nowy sprzęt, zawsze powinien zwracać uwagę na jej wydajność i możliwości jakie oferuje. Zatem warto spojrzeć na zupełnie nowy produkt firmy Gigabyte. Firma stworzyła płytę główną, która pobiła rekord.

Płyta Główna Z690 AORUS TACHYON. – Co w niej takiego wyjątkowego?

Gigabyte to firma znana głównie ze sprzętu komputerowego. Istnieje na rynku bardzo długo. Chyba każdy miał styczność z którymś z ich produktem. Nie mniej firma poszła o krok dalej jeśli chodzi o komponenty. Ich nowa płyta główna to potężne narzędzie, które usprawni nie jeden komputer. Jednak co jest w niej tak wyjątkowego?

4 maja firma ogłosiła swoją nowość czyli płytę główną Z690 AORUS TACHYON. Jest ona wyposażona w najnowszy procesor 12 generacji, a mówiąc konkretniej w Intel® Core™ i9 12900 K. Dużym udogodnieniem jest również system zalewany ciekłym azotem, który w dużej mierze rozprasza i pozbywa się zbędnego ciepła. Warto nadmienić, że płyta pobiła światowy rekord w podkręcaniu pamięci DDR5 -10022. Oczywiście wszystko zostało poprawnie zweryfikowane. Stąd płyta idealnie się sprawdza podczas ekstremalnych podkręceń wydajności sprzętu. Mówiąc prosto, ten komponent wyciągnie komputer ponad to, co obiecuje producent.

Rekord Świata w overclockingu!

Warto nadmienić, że cały projekt powstał we współpracy ze znanymi overclockerami, którzy jak nikt inny, wiedzieli co jest potrzebne, aby uzyskać tak wysokie wyniki. Całość została zaprojektowana tak, aby kompleksowo zarządzać również energią. Wszystko za sprawą systemu Smart Power Stage. Inną zaletą jest również zmniejszenie zakłóceń mechanicznych, co poprawia stabilność zasilenia. Sam system oferuje również dużą ilość skrótów klawiszowych, które zadziałają już po zamontowaniu płyty.

Dzięki nim overclockerzy mają łatwy i szybki dostęp do wielu funkcji, które na pewno przydadzą się podczas podkręcania oraz regulacji sprzętu. Mówiąc bardzo prosto, jest to płyta o wielu zaletach, które nie zostały tutaj wymienione. Warto zapoznać się jeszcze bliżej z tym mocarzem wśród płyt głównych.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły