timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Inwestorzy wirtualnych walut prawdopodobnie nie chodzą ostatnio zadowoleni. Wszystko przez ciężką sytuację, z którą rynek kryptowalut boryka się już od początku roku. Chodzi mianowicie o spadek wartości wszystkich tokenów, którymi można handlować. Eksperci nie prognozują, by taki stan rzeczy zmienił się przed końcem tego roku. Może to oznaczać ogromne straty dla tych, którzy postanowili ulokować swój kapitał w kryptowalutach.

Czarne chmury nad rynkiem kryptowalut

Jaki czynnik sprawił, że patrząc gdziekolwiek na rynku krypto, nie ujrzymy żadnych wzrostów. Tak naprawdę przyczyn jest kilka. Na niekorzystną sytuację składa się przede wszystkim konflikt pomiędzy Rosją i Ukrainą. Całe zamieszanie z nim związane sprawia, że inwestorzy nie są aż tak chętni do pokładania pieniędzy w chociażby BitCoinie.

Rynek kryptowalut - Gameby.pl

Do tego dochodzi również kwestia inflacji. W ostatnim czasie rośnie ona w zastraszającym tempie. W połączeniu z zachowaniem banków centralnych, które decydują się na podniesienie stóp procentowych, skutkuje to zniechęceniem do inwestycji. Inwestorzy nie mają wolnych środków do przeznaczenia na kryptowalutę. Mogą również bardziej niż zwykle obawiać się o to, czy inwestycja się zwróci.

To wszystko napędza dalszą spiralę. Kolejne osoby przestają inwestować, przez co zniechęcają do tego innych. Kolejne wypowiedzi ekspertów o ogromnych spadkach sprawiają, że przeciętni inwestorzy nie mają pewności co do podejmowania działań.

Rynek kryptowalut – Jak sytuacja wygląda obecnie

BitCoin od dawna nie zanotował aż tak wielkiego spadku. Podobną wartość, a konkretnie ok. 30 000 dolarów, miał prawie rok temu. Nic nie wskazuje na to, że moment odbicia od dna powinien nastąpić niebawem. Przewidywania wskazują, że BitCoin może tracić na wartości aż do końca bieżącego roku.

Jak na razie straty są wręcz niewyobrażalne. BitCoin stracił prawie 50% swojej wartości. Tak samo zresztą zachował się cały rynek kryptowalut, który w zeszłym roku wyceniany był na 3 miliardy dolarów. Dzisiaj jest to jedynie 1,5 miliarda.

Rynek kryptowalut - Gameby.pl

Dla wielu te informacje okazują się tragiczne. Nie brakuje jednak osób zadowolonych z obecnej sytuacji. Uważają oni, że nadszedł właśnie najlepszy czas na inwestycje. Przewiduje się odbicie BitCoina na początku 2023 roku. Czy waluta sprosta oczekiwaniom i powróci w glorii i chwale? Czas pokaże…

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły