timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dyplomatka to serial przedstawiający życie Kate Wyler (Keri Russell), która co dzień jest politykiem. Jest jedną z ważniejszych postaci na arenie międzynarodowej, ponieważ zajmuje stanowisko ambasadorki USA w Wielkiej Brytanii. Wątek polityczny to oczywiście nie wszystko w tej serii, ponieważ nie zabrakło miłosnych zawirowań. Główna bohaterka musi stale starać się o swoje małżeństwo – nie jest to łatwe ze względu na jej zwariowany tryb życia, a także sytuację polityczną.

Czy mamy tu jakichś miłośników seriali politycznych, lubiących zagłębiać się w mroczne strony tej sfery życia? Jeśli tak, mamy dla Was specjalną listę, która powinna Was zainteresować.

  1. House of Cards

Pierwszą propozycją jest serial House of Cards, czyli pozycja dostępna na platformie Netflix. Przedstawia losy Francis Underwood (w jego role wciela się utalentowany Kevin Spacey), który jest surowym politykiem, lubiącym postawić na swoje. Poprzez liczne intrygi, traci swoje dotychczasowe stanowisko. Jak sobie z tym poradzi? Czy odzyska swój dawny autorytet?

  1. Nieposkromiona

Serial Nieposkromiona to ciekawa propozycja, w której główną rolę gra postać silnej kobiety. To Emilia Uruquiza, czyli pierwsza dama Meksyku. Kobieta za wszelką cenę dąży do tego, aby jak najbardziej poprawić byt całego społeczeństwa, jednak nie jest to łatwe zadanie. Musi stale mierzyć się z problemami i innymi osobami, które niekoniecznie popierają jej poglądy polityczne. Czy udźwignie samodzielnie całą sytuację i sprawi, że jej cel zostanie osiągnięty?

  1. Borgen (Rząd: Królestwo, władza i chwała)

Serial Borgen to kolejna serialowa propozycja dostępna na platformie Netflix. Birigitte Nyborg jest ministrem spraw zagranicznych. Podczas swojej kadencji napotyka wiele problemów i niejasności, jednym z nich jest kryzys ekologiczny, który ma miejsce w pobliżu Grenlandii. Czy nowa minister upora się z tą sprawą i poradzi sobie z nadchodzącym kryzysem? A może to oznacza koniec jej kariery?

  1. The Crown

Dla wszystkich fanów rodziny królewskiej oraz jej bogatej historii, serial The Crown to doskonała propozycja. Seria ilustruje opowieść o życiu królowej Elżbiety II, a widzowie mogą zajrzeć za kulisy polityki oraz poznać prywatne życie królowej. Pałac Buckingham kryje wiele tajemnic i interesujących wątków, które zostały ukazane w serialu. The Crown jest dostępny na platformie Netflix i z pewnością zainteresuje miłośników brytyjskiej monarchii.

 

[wp-review]

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły