timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Tytułowa bohaterka — Sierra Burgess to poniżana przez swój wygląd, inteligentna nastolatka. Jej szare, licealne życie odmienia się w momencie, kiedy szkolna cheerleaderka, tak piękna, jak wredna, podaje numer gnębionej koleżanki chłopakowi w barze. Od teraz Sierra pisze z przystojnym sportowcem (w którym zaczyna się zakochiwać) podszywając się pod popularną Veronicę.

Sierra Burgess jest przegrywem – kolejna komedia romantyczna?

Co pierwsze przyszło mi na myśl, jak włączyłam ten film? Insatiable, jak i każda inna Netflixowa komedia romantyczna. I w rzeczy samej, mamy tu do czynienia z bardzo podobnym schematem, tylko może w nieco delikatniejszej odsłonie.

Sierra Burgess jest przegrywem - GameBy.pl

Oglądało się to przyjemnie i te niecałe dwie godzinki zleciały mi stosunkowo szybko. Jednak ile razy Netflix jeszcze zdecyduje się wykorzystać motyw podbojów miłosnych brzydkiego kaczątka? To robi się nudne.

Where is Barb?

Główna bohaterka jest grana przez Shannon Purser. Znaną dzięki swojej tragicznej roli Barb ze Stranger Things. Nie mam zastrzeżeń co do jej gry aktorskiej, może jedynie odrobinę do realizmu postaci. Ale to już nie jest kwestia aktorstwa.

Sierra Burgess is a loser - GameBy.pl

Chłopak, z którym pisze Sierra — serialowy Jamey, jest grany przez (jakże przystojnego!) Noah Centineo, do którego na pewno wzdychała nie tylko bohaterka.

Czy to mogło się wydarzyć?

Droga od początku do punktu kulminacyjnego musiała się zmieścić w tych 105 minutach. Przez co niektóre wydarzenia były potraktowane powierzchownie lub działy się nierealnie szybko.

Sierra Burgess jest przegrywem - GameBy.pl

Było też parę scen, w których widz zachodził w głowę „W jakim wszechświecie sprawy potoczyłyby się w taki sposób? W jaki sposób to w ogóle funkcjonuje?”.

Estetyka i przegląd ogólny

Charakterystyczna dla Netflixowej produkcji estetyka ze szkolnego romansu — innymi słowy nic nowego. Sierra Burgess is a loser nie jest niczym innowacyjnym, co mogłoby zaskoczyć w widza. Jeśli obejrzałeś produkcje typu Everything Sucks czy Do wszystkich chłopców, których kochałam, czy jakikolwiek inny serial o podobnej tematyce, absolutnie nic Cię nie zaskoczy. Ot taki zabijacz czasu.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły