timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

PlayStation 5 miało swoją premierę już ponad 2 lata temu. Było to swego rodzaju przełomowe wydarzenie. Właśnie wtedy rozpoczęła się era nowej generacji konsol. Znacząco podniesiono komfort rozgrywki, możliwości konsoli pozwalały na więcej. Dodatkowo uporano się z największymi wadami poprzedniej generacji. Gracze na całym świecie pokochali sprzęt, niepokoiły ich jednak problemy z jego dostępnością. Sony zapowiada, że już niedługo sytuacja ma ulec zmianie.

PlayStation 5 – Już niedługo dostępne wszędzie

Problemy z dostępnością najnowszej konsoli Sony były najbardziej odczuwalne tuż po premierze. Wtedy to gracze musieli uciekać się do różnych sposobów, które pozwalały im nabyć urządzenie. Rynek wtórny stał się wtedy miejscem, w którym niektórzy byli skłonni odsprzedać swój egzemplarz po horrendalnej cenie. PlayStation 5 - Gameby.pl

Nikt nie przewidywał jednak, że sytuacja tak szybko się nie naprostuje. Mijają już ponad 2 lata od premiery konsoli, a wciąż istnieją problemy z zakupem PS5. Konsola nie była zazwyczaj dostępna w zwykłych sklepach z elektroniką. Nabycie jej w internecie często wiązało się z zakupieniem zestawu, który nie każdego satysfakcjonował (np. dołączano do niego gry, które zawyżały cenę finalnego produktu). Sony po tak długim czasie wreszcie postanowiło przekazać graczom pozytywną wiadomość.

PlayStation 5 - Gameby.pl

Firma zapowiedziała, że już w najbliższym czasie PlayStation 5 ma być szeroko dostępne w sklepach z elektroniką. Podobno dwuletnie ograniczenia były związane z problemami firmy. Na szczęście te zostały w końcu rozwiązane.

PlayStation 5 – Idealny moment na zakup konsoli

Sony wybrało wręcz idealny moment na zwiększenie dostępności swojej flagowej konsoli. Niedawno ruszyła nowa kampania reklamowa ,,Live from Ps5″. Dodatkowo na graczy czekają nowiutkie kontrolery DualSense Edge. Wszystko zbiega się również z premierą nowej generacji gogli VR.

Widać zatem, że termin, w którym udało się naprawić problemy firmy był nieprzypadkowy. Od teraz gracze mogą z większą swobodą wyposażyć się w nową konsolę oraz oczywiście zakupić do niej akcesoria. Co by nie mówić o działaniach firmy, bardzo dobrze, że większa liczba graczy otrzyma dostęp do nowej generacji konsol.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły