timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Z roku na rok na Netflix możemy znaleźć coraz więcej włoskich produkcji. Cieszą się one popularnością ze względu na swój niepowtarzalny klimat. Dzięki temu możemy nie tylko poczuć się jak w słonecznej Italii, ale też poznać nowy język. Z tego i wielu innych powodów warto sprawdzić jakie włoskie filmy i seriale na Netflix warto obejrzeć.  

Serial ,,Suburra” 

Włoskie, nadmorskie miasteczko wydaje się rajem na ziemi. Ten piękny teren pozostaje przedmiotem konfliktu między kilkoma wpływowymi tam grupami. Robić wspólne interesy, ale też walczyć o władzę muszą tam gangi, mafia, Kościół czy deweloperzy. Niesamowite zwroty akcji, dramaty i przestępstwa z pewnością dostarczą widzowi wiele wrażeń.  

Serial ,,Rzymskie dziewczyny” 

Produkcja opowiada historię dotyczącą grupy młodych dziewczyn z rzymskiej dzielnicy Parioli. Są one w trakcie wkraczania w dorosłość i odkrywania kim tak naprawdę są. Często jednak wychodzą one poza ogólnie przyjęte normy, a nawet popełniają przestępstwa. Włoskie filmy i seriale na Netflix często dotykają tego typu nastoletnich problemów. Tutaj dodatkowo są one jeszcze oparte na rzeczywistych wydarzeniach.  

Serial ,,Proces” 

Serial opisuje proces wyjaśniania morderstwa siedemnastolatki, której ciało znaleziono w rzece.  Co ciekawe, oskarżona to dziewczyna pochodząca z najbardziej wpływowej rodziny w mieście. Znacząco utrudnia to udowodnienie winy przez prokuratorkę, mimo że wykazuje się ona w tym wielką zaciętością. Robi to między innymi ze względu na osobiste powiązania z ofiarą. ,,Il processo” nie tylko intryguje zawiłością akcji, ale też zachwyca włoskim krajobrazem.  

Film ,,Wyspa róży” 

Jeśli chodzi o włoskie filmy i seriale na Netflix, to nie obejdzie się też bez komedii. Intrygująca ,,Wyspa róży” przedstawia historię Giorgia, niezwykłego inżyniera. Mimo swojego wielkiego talentu nie wszędzie spotkał się on z uznaniem. Pośród wielkiego życiowego kryzysu mężczyzna postanawia podjąć się wyzwania wybudowania własnej wyspy. Czy uda mu się stworzyć własny kraj pośrodku morza? 

Film ,,To była ręka boga” 

Dramat prezentuje Neapol w latach 80 XX wieku. Ukazane są blaski i cienie życia 16-letniego Fabietto Schisy. Chłopiec w młodym wieku doświadcza tragedii, co sprawia, że zdany jest sam na siebie. Co ciekawe, własne życie pośrednio zawdzięcza Diego Maradonie. Piękna, choć smutna opowieść sprawia, że budzi ona uznanie wśród włoskich filmów i seriali na Netflix.