timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Pomysły na imprezówki granic nie mają. Udzielanie 3 odpowiedzi w 5 sekund lub udzielanie wielu odpowiedzi podczas niewidzialnych 30 sekund. Odpowiadamy na pytania dobrze, źle, lub zabawnie. Gramy w kalamburki lub blefujemy jeden drugiego. Teraz do tych pomysłów na gry imprezowe, doszła gra Przybij piątkę, wydawnictwa Rebel. Coraz dziwniejsze są te pomysły, coraz dziwniejsze. Zapraszam do recenzji.

Przybij piątke - GameBy.pl

Zasady gry Przybij Piątkę

Uczestnicy dzielą się na 2-3 osobowe drużyny. Ustalany jest numer hasła, który rządzi w całej grze. Cała gra składa się z 6 rund. Na początku ujawniamy kategorie rundy oraz literę, na którą będą zaczynać się wymagane przez uczestników odpowiedzi. Mamy na przykład kategorię “Piosenkarka/zespół” na literę M. Jeżeli ktoś ma pomysł, uderza w kartę pierwszeństwa, daje jednowyrazowe skojarzenie, odlicza od pięciu w dół i udziela jednocześnie ze swoim partnerem, lub całą swoja grupą odpowiedź. Jeżeli ona będzie wypowiedziana jednocześnie i będzie ona identyczna, drużyna dostaje punkt. Pomyłka daję 10 sekund szansy pozostałym uczestnikom na wymyślenie INNEJ odpowiedzi. Każda runda trwa trzy litery, a po całej grze wygrywa najbogatszy w punkty.

Przybij piątke - GameBy.pl

Ocena

Gra wygląda oczami wspaniale. Wesołe grafiki, na które chce się patrzeć, kompaktowe, wytrzymałe puszkowe pudełeczko i 2 kwestie pochwalane przeze mnie. Pierwszą z nich jest bardzo duża baza kategorii, co pozwala na oryginalne rozgrywki. Jestem teleturniejofilem i takiego pomysłu na buzzera nigdy nie widziałem. Nie wiem, po co tworzyć dzwonki czy jakieś inne elektroniczne przyciski. Uderzanie w kartę rządzi. Kocham to, bo mnie rozbawiło. #BoliMięRęka

Pomysł na grę mnie rozczulił, spodobał się i zaskoczył, choć wiem, że oryginalny nie jest. Wiem, bo u Fallona oglądałem takie cuś. Zabawa ta jest prosta do wytłumaczenia, lecz zadanie prostym nie jest. To jest bardzo szalona zabawa, która spodoba się quizowcom i wszystkim tym, którzy lubią gry produkujące idiotyzmy, bo głupota pod presją czasu potrafi palnąć i zdziałać cuda (Ryba na M: Miller). Uśmiejecie się z samych siebie, gwarantuję wam to.

Przybij piątke - GameBy.pl

To za co pochwalam tę grę to rozłożystość tematyki. Mamy tu kategorie sprawdzające wiedzę, jak i tematy dotyczące nas samych i naszego otoczenia. Bardzo mnie to rajcuje, ponieważ mamy tu dla każdego coś dobrego. Jest coś zarówno dla młodszych jak i dla młodszych inaczej uczestników.

Na koniec

Lubicie różnego rodzaju odgadywanki i gry o szalonym pomyśle? “Przybij piątkę” jest genialnym tego przykładem. Niby takie niepozorne metalowe pudełeczko z kartami i przyciskiem w wersji eko, czyli kartą pierwszeństwa :D. Zabawy daje sporo, ponieważ głupota odpowiadających nie zna granic. Weź tu nie palnij czegoś lamowatego, jak masz 5 sekund na odpowiedź i musisz opowiedzieć jednocześnie z osobą, która cię skojarzeniem naprowadziła. Bardzo fajna imprezówka w małym pudełku.

Sprawdź cenę gry na Ceneo.pl!

Zaprszamy do OpenGift.pl, gdzie można kupić różne gadżety – w tym gry, personalizowane, z nadrukiem, logo!

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 7/10
    Pomysł - 7/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły