timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Jedni go uwielbiają, inni niekoniecznie. Nie można jednak odmówić Tik Tokowi wielkiego sukcesu. Aplikacja od dawna cieszy się naprawdę sporym uznaniem milionów użytkowników na całym świecie. Nie ma się co zatem dziwić, że twórcy innych aplikacji chcą się na nim wzorować. Podpatrywanie niektórych rozwiązań to znana i stosowana od lat praktyka. Jak dowiedzieliśmy się w ostatnim czasie, Instagram ma niejako pójść w ślady Tik Toka, za sprawą nowej funkcji, która właśnie przechodzi fazę testów.

Co planują twórcy Instagrama?

Twórcy Instagrama od jakiegoś czasu przyznają, że chcą odciąć się od wyrobionego przez lata wizerunku. Według nich aplikacja to już nie tylko miejsce ograniczone jedynie do zdjęć. Stawiają oni na wielofunkcyjność. Możemy zobaczyć tego skutki w ostatnich latach. Wprowadzane aktualizacje zasadniczo zmieniały charakter aplikacji i jej funkcjonalność.

Warto przypomnieć sobie chociażby zmiany związane z zakupami. Przed użytkownikami Instagrama otworzyły się wtedy nowe możliwości. Jak przyznaje jeden z głównych twórców aplikacji – Adam Mosseri, jest to właśnie efekt, którego oczekują.

Motywacją do podjęcia takich działań jest najpewniej spadek popularności Instagrama. Jak przyznają twórcy, nie korzysta się z niego już tak często jak kiedyś. Konkurencja ze strony Youtube’a oraz Tik Toka stała się zbyt duża.

Jak ma zmienić się Instagram?

Najnowsze zmiany mają być związane głównie z formą wideo. Twórcy aplikacji planują wyświetlanie na naszej tablicy krótkich filmików, dobrze znanych użytkownikom Tik Toka. Mają to być filmy pochodzące z profili, których nie obserwujemy. Warto przypomnieć, że nie tak dawno temu na podobny pomysł zdecydował się Snapchat.

Wszystko po to, aby Instagram stał się miejscem zapewniającym ludziom rozrywkę. Trzeba przyznać, że aplikacja istniejąca od tak dawna, w końcu musiała doczekać się gruntownych zmian. Nie można przecież liczyć, że stara forma nigdy nie znudzi się użytkownikom.

Czy nadchodząca aktualizacja przywróci Instagramowi dawną popularność? Tego nie możemy przewidzieć. Zależy to w głównej mierze od tego jak w ostateczności będzie się ona spisywać. Istnieje możliwość, że krótkie, zabawne materiały wideo nadal pozostaną główną zaletą jedynie Tik Toka.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły