timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

​Jak mówiłY ostatnie zapowiedzi, tak Instagram wprowadził nową funkcję, która może stwarzać konkurencję dla TikToka. Czym jest i skąd się wziął Instagram Reels?

Na czym polega Instagram Reels?

​Tekst zacznijmy od tego, jak działa nowa aplikacja. Jest ona dostępna dla systemu Android i iOS. Opcja nagrania „kołowrotka” znajduje się w trybach migawki, dokładnie miedzy Boomerangiem a Super Zoomem. Następnie użytkownik wybiera utwór dostępny w bazie muzyki Facebooka lub nagrywa filmik bez podkładu.

Co ciekawe, niektóre utwory posiadają własne strony, na których znajdziemy klipy wykonane pod ten utwór. Aplikacja ma możliwość dodawania prostych efektów pokroju napisów, migawki, przenikania się ujęć. Filmiki mogą trwać tylko 15 sekund, dla niektórych użytkowników czas ten został wydłużony.

Swoje filmiki możemy udostępniać znajomym, dodawać na swoje story lub profil. Dzięki takiej możliwości nieśmiali ludzi nie będą musieli publikować swoich tworów do większej publiki. Dodana zawartość będzie widoczna przez 24 godziny. Jak widać, obsługa jest całkiem prosta.

Skąd wzięło się Instagram Reels?

​Teraz przejdźmy do kilku informacji. Reels pojawił się początkowo w Brazylii. Wybór kraju nie był bez przyczyny, ponieważ kultura muzyczna tego kraju jest bardzo rozwinięta. Kolejnym czynnikiem, jaki wpłynął na popularność Reelsa w Brazylii, jest mała popularność TikToka.

Kiedy możemy spodziewać się Instagram Reels w Polsce?

Następnie aplikacja dodarła do kluczowych dla Instagrama krajów takich jak: Japonia, USA, Francja Niemcy, Wielka Brytania. Na razie Instagram Reels nie jest dostępny w Polsce. Również nie ma żadnych informacji, kiedy ma się ona pojawić w naszym kraju.

Realna konkurencja dla TikToka

Kiedy aplikacja dotarła do rąk użytkowników, powoli zaczęły się pojawiać opinie, jak i również spekulacje, iż jest to duże zagrożenie dla Chińskiego pierwowzoru. I w sumie takie spekulacje nie są bez przyczyny. Patrząc na obecną sytuację TikToka w Stanach, zakłada się, że po zablokowaniu Chińskiego giganta, Reels stanie się dominującą aplikacją tego typu.

To dopiero początek

Wszelkiego rodzaju przyszłe prace kierowane są do społeczności, która rośnie z każdym dniem. Odkryciem, nie będzie również powiedzenie, że nowe „kołowrotki” staną się bardzo ciekawym narzędziem dla wszelkiego rodzaju influencerów, ale także osób aktywnie działających w social mediach.

​Nie jestem użytkownikiem tego typu aplikacji. Mimo to myślę, że Instagram bardzo szybko wprowadzi nową funkcję, która zaskarbi użytkowników działających na TikToku. Lecz wydawać by się mogło, iż Instagram Reels jest klonem, tak kiedy zagłębimy się w sam program, odkryjemy, że znacząco się on różni od swojego konkurenta. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy aplikacja utrzyma się tak dobrze, jak TikTok. Czas pokaże, a użytkownicy zweryfikują.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły