Ginny and Georgia to serial Netflixa, opowiadający o relacji matki z córką. Mimo że są one zupełnie różne, razem stanowią całkiem zgrany duet. Kobiety wspierają się w pokonywaniu życiowych trudności, ale nie zawsze są we wszystkim zgodne. Jakie filmy i seriale podobne do Ginny and Georgia dostarczą widzom podobnych wrażeń?

Serial ,,Atypowy”

Sam to 18-latek ze spektrum autyzmu. Chłopak otrzymuje od swojej rodziny mnóstwo wsparcia i miłości. Wraz z wejściem w dorosłość, postanawia jednak stać się nieco bardziej niezależny, a także znaleźć dla siebie dziewczynę. Jest to duże wyzwanie dla niego, jak i dla jego najbliższych, a zwłaszcza nadopiekuńczej matki. Jest to serial nie tylko wywołujący uśmiech na twarzy, ale też miejscami chwytający za serce.

Film ,,Enola Holmes”

Biorąc pod uwagę filmy i seriale podobne do Ginny and Georgia, nie można zapomnieć o filmowych przygodach młodej Holmes. W dniu swoich szesnastych urodzin dziewczyna odkrywa, że jej matka zniknęła. Enola poszukując wskazówek dotyczących jej pobytu, natrafia jedynie na nic nieznaczące drobiazgi. Gdy jej bracia- Sherlock oraz Mycroft- proponują jej wyjazd do szkoły z internatem, dziewczyna buntuje się i ucieka. Wykorzystując swoje zdolności detektywistyczne, odkrywa ona kolejne tajemnice, które okazują się mieć o wiele większą wagę, niż przypuszczała.

Seriale podobne do Ginny and Georgia- ,,Kochane kłopoty”

Lorelai i jej córka Rory mieszkają w niewielkim miasteczku Stars Hollow. Matka zajmuje się prowadzeniem małego hotelu, a Rory uczęszcza do jednej z lepszych szkół w okolicy. Mimo że stanowią one dla siebie kompletne przeciwieństwa, są też dla siebie najlepszymi przyjaciółkami. Wspólnie rozwiązują problemy związane ze szkołą, pracą, miłością czy konfliktowymi dziadkami. Serial jest nie tylko uroczą opowieścią o życiu w Stars Hallow, ale też opisem głębokiej relacji matki z córką. Filmy i seriale podobne do Ginny and Georgia nie mogą obejść się bez ,,Kochanych kłopotów”.

Serial ,,Sex Education”

Głównym bohaterem serialu jest Otis. Mieszka on z matką, która prowadzi terapie z zakresu seksuologii. Licealista, widząc braki w edukacji seksualnej wśród nastolatków, postanawia na wzór matki, otworzyć w szkole własną poradnię. Po czasie okazuje się jednak, że jego teoretyczna wiedza nie jest w tej dziedzinie wystarczająca. Zaczyna on więc współpracować ze swoją koleżanką Maeve. Próbując pomóc innym, odkrywają oni, że muszą zmierzyć się również ze swoimi traumami.