timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Firma Patriot Memory dla większości kojarzy się z pamięciami RAM, dyskami SSD lub innymi nośnikami danych jak Patriot Supersonic Rage Prime. Jednak jak każdy producent obecny na rynku tak i ten stara się rozbudować swoją ofertę przez dodanie peryferii dla graczy. Klawiatury, headsety, z których mieliśmy szanse przetestować, Viper V380 oraz myszy. Tym razem do naszych rąk wpadł produkt z ostatniej kategorii Patriot Viper V570. Najdroższa opcja z dostępnych czterech modeli producenta. Występuje ona w dwóch wersjach zwykła z czerwonymi przyciskami oraz Blackout w całości czarna. Oczywiście do czasu kiedy jej nie podłączymy wtedy zaświeci RGB. Mimo że ma już swoje lata to wydaje nam się ciekawą opcją jako myszka wielofunkcyjna.

Patriot Viper V570 - GameBy.pl

Specyfikacja Patriot Viper V570

Sensor laserowy ADNS-9800
Wymiary 133 × 80 × 44 mm
Rozdzielczość 12000 dpi
Łączność przewodowa
Podświetlenie RGB
Liczba przycisków 13
Długość przewodu 159 g (+34 g z odważnikami)
Cena około 250 złotych

Wygląd i jakość wykonania

Opakowanie nie powala czarne ze zdjęciem przedstawiającym produkt oraz opisane kluczowe punkty sprzedażowe. Jednak nie jest to ważna część, więc przejdźmy od razu do głównej części. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Z plastiku o trzech stopniach matowości oraz materiału gumowatego, znajdujący się w miejscu spoczynku kciuka. Dzięki czemu palec nie ześlizgnie się nam w trakcie użytkowania. Najbardziej błyszcząca część skrywa napis viper, który świeci się gdy myszka jest podłączona.

Patriot Viper V570 - GameBy.pl

Tuż pod znajduje się pasek, który skrywa odważniki. Materiał wykonania jest chyba największym minusem pod kątem wizualnym, gdyż zbiera brud. Za to reszta myszki jest wykonana dużo lepiej. Ogólnie myszka jest dobrze zaprojektowana i spasowana, nic nie trzeszczy i chodzi naprawdę dobrze jak na tę półkę cenową.

Ergonomia

Model profilowany z myślą o graczach praworęcznych. Myszka należy raczej do większej kategorii zbliżona wymiarami do modeli swojej konkurencji. Jednak co można odczuć po pierwszym użytkowaniu to jej wysokość. Wymusza ustawienie palców pod wyższym kątem. Wymaga to przyzwyczajenia dla osób, które korzystały w przeszłości z mniejszych myszek. Nie mniej odpowiednio ułożona dłoń spoczywa w całości na myszce, a nasz nadgarstek leży na biurku.

Myszka Patriot - GameBy.pl

Nie należy ona także do najlżejszych myszek, o masie 160 gramów. Plasuje się raczej w ponad średniej kategorii. Jednak ci, którzy wolą większy wysiłek dla swojej prawej ręki używając gryzonia, w zestawie dostajemy zestaw odważników. Po dodaniu ich do 6 dostępnych slotów w myszce osiąga ona wagę 190 gram.

Precyzja

Zastosowany tu sensor laserowy często daje sporo problemów w rozgrywkach. Niestety także i Viper V570 nie obył się bez wad. Zacznijmy, od której interpolacji problemy pojawiają się około przy 4000 DPI. Idąc wyżej z rozdzielczością, zaczynamy zauważać kopiowanie pikseli. Kolejnym zauważalnym delikatnym problemem jest akceleracja. Natomiast zaskoczył mnie wynik LoD na bardzo niskim poziomie, co docenią gracze.

Dodatkowe oprogramowanie

Viper RGB - GameBy.pl

Do osiągnięcia swojego pełnego potencjału urządzenie potrzebuje ściągnięcia programu ze strony producenta. Jest bardzo intuicyjny 4 zakładki umożliwiające zmianę funkcji przycisków, DPI, makr oraz inne ustawienia. Tuż obok znajduje się koło barw RGB, które przenosi nas do ustawień podświetlenia. Dostępne są cztery zapisane efekty oraz jeden do własnego ustawienia. Dwie fale, z czego jedna idąca kolorami tęczy, oświetlenie jednym kolorem oraz moduł zmiany kolorów diod w sposób przypadkowy. Większość jednak na pewno zainteresuje możliwość utworzenia swoich efektów.

Podsumowanie

Osobiście mam mieszane odczuci co do Patriot Viper V570. Design jest nieco przesadzony i nie dla każdego przypadnie do gustu. Jednak nadrabia to swoim ergonomicznym kształtem jak i materiałem, z którego została wykonana. Nie miałem także problemu ze spasowaniem części i wszystko chodziło, jak powinno.  Warto tu tez wspomnieć o ceramicznych ślizgaczach, które sprawdzają się tu świetnie, a w połączeniu z podkładką Viper Gaming Mouse Pad myszka po prostu pływa. Niestety przez zastosowany sensor tracimy na precyzji. Dla sprostowania nie jest to zła mysz, większość nie zauważy problemów, a będzie nawet nią zachwycona. Jednak przed zakupem polecam zapoznać się z tym gryzoniem i zobaczyć jak leży w dłoni.

[wp-review]
O redaktorze

Redaktor z pasją do fotografii cosplay i druku 3D, tworzy unikalne treści, łącząc kreatywność z nowoczesną technologią.

Wszystkie artykuły