timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jeżeli czytasz ten artykuł, to zapewne skończyłeś oglądać trzeci sezon serialu Atypowy. Zniesienie zakończenia mogło być trudne i zostawiać niedosyt, jednak nie ma się co martwić. Jestem w tej samej pozycji co Ty i przygotowałem listę 6 seriali, które są podobne do Atypowego. Zaczynamy – Seriale podobne do Atypowego!

Seriale podobne do Atypowego

Spadajcie Hejterzy

Z tego, co kojarzę, pierwsze trailery wywołały dośyć spore zainteresowanie, nawet w Polsce, kiedy to dopiero Netflix oficjalnie wchodził do Polski. Zacząłem go oglądać, jednak skończyło się to na kilku odcinkach. Nie pamiętam dokładnie dlaczego, ale wiem, że wpisuje się w klimat Atypowego.

Główną bohaterką jest Miranda, która jest po prostu… dziwna. Podobnie jak jej ojciec. Wspólnie opracowują plan na to, jak ma się stać wielką gwiazdą. Przygoda zaczyna się od wrzucenia kilku filmów na YouTube’a, jednak we wszystkim przeszkadzają… hejterzy. To jak radzi sobie ona z krytyką jest z grubsza fabułą tego serialu, a sam tytuł dobrze ją podsumowuje.

Co prawda nie mamy tutaj autystycznego chłopaka, to jednak sposoby radzenia sobie z problemami przez Mirandę są specyficzne. W pewnym sensie podobne do tego, z czym mamy do czynienia w Atypowym.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Chewing Gum

Kolejny Netflixowy serial sprzed paru lat na tym zestawieniu. Skierowany jest głównie do nastolatków, a główną bohaterką jest Tracey. Wychowuje się ona w chrześcijańskiej rodzinie, przez co jej punkt widzenia na świat jest trochę inny niż jej rówieśników.

Seriale podobne do Atypowego - Tracey ze zdziwioną miną - GameBy.pl

Fabuła skupia się na poszukiwaniu przez Tracey miłości oraz jej początkującym życiu seksualnym. Czyli coś, co również przewijało się w Atypowym, szczególnie przez pierwszy sezon. Mamy tu do czynienia z niestandardowym sposobem myślenia i różnorodnego rodzaju doradcami. Na przykład babcia, która daje swojej wnuczce rady dotyczące seksu, i robi to całkiem wnikliwie… Nie wnikajcie.

Krótko mówiąc, całkiem luźna produkcja, zbliżona problematyką do Atypowego, jednak osadzona w całkiem innym świecie.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Everything Sucks

Recenzję Everything Sucks napisał mój redakcyjny kolega Szymon Rzeczkowski, więc o samym serialu nie będę się zbytnio rozwodził. W skrócie, mamy lata 90., amerykańskie liceum i trzech nastolatków próbujących ogarnąć szkolne życie. Jeden z nich zakochuje się w córce dyrektora i resztę możecie dopowiedzieć sobie sami.

Zmierzamy się tu właśnie z nastoletnimi problemami i różnymi sposobami na rozwiązywanie ich. Fanom Atypowego taka narracja powinna przypaść do gustu, a dodatkową zachętą jest to, że akcja dzieje się ponad 20 lat temu. Ciekawe urozmaicenie, na pewno warto sprawdzić.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Greek

Jest to serial raczej starszy niż te, od których rozpocząłem tę listę. Dokładnie mówiąc z 2007 roku. Bohaterami są tutaj studenci, którzy próbują dostać się do bractwa. Dominują wątki miłosne, szczególnie intrygi.

W całości serialu nie ma jakiś potężnych podobieństw do Atypowego. Aczkolwiek powodem, dlaczego umieściłem tu ten tytuł, jest to, że patrząc na głównego bohatera – Rustiego, po prostu widać tam Sama. Zobaczcie sami i sprawdźcie, czy mam rację.

Seriale podobne do Atypowego - Greek - GameBy.pl

The Good Doctor

Serial powstał z przeznaczeniem na rynek koreański, jednak całkiem szybko doczekał się amerykańskiej adaptacji. Tak jak poprzednie tytuły były raczej przeznaczone dla młodzieży i zbliżone ogólnym klimatem do Atypowego, tak tutaj mamy dorosłego bohatera, który ma autyzm.

Ma autyzm i chce zostać lekarzem. Na drodze do swojego marzenia spotyka wiele przeszkód, jednak udaje mu się je przezwyciężyć. Okazuje się całkiem dobrym doktorem, aczkolwiek ze specyficznymi metodami. To jak podchodzi do pacjentów i rozwiązuje ich przypadki, jest czymś, dlaczego warto ten tytuł obejrzeć.

Zwariowany świat Malcolma

Serial, który też ma swoje lata, mianowicie pierwszy raz został wyemitowany w 2000 roku. Opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie i Malcolmie, czyli chłopaku, który jest geniuszem. Jednak nie jest to dla niego łatwe, ponieważ chodzi do specjalnej klasy i jest przez to wyśmiewany przez rówieśników.

Seriale podobne do Atypowego - Zwariowany świat Malcolma - GameBy.pl

Mamy tu do czynienia z nieustanną kłótnią czterech braci oraz tego, jak rodzice próbują ich okiełznać. Zarówno temat, jak i tematyka zbliżona do Atypowego. Jeżeli lubicie od czasu do czasu obejrzeć jakiś sitcom, to polecam.

Obejrzyj w serwisie Amazon Prime Video!

Seriale takie jak Atypowy – Podsumowanie

Lista dobiegła końca, mam nadzieję, że propozycję są całkiem trafne. Znalezienie seriali podobnych do Atypowego nie było takie łatwe, może poszłoby mi lepiej, gdybym był algorytmem Netflixa 😉 Na dziś to wszystko, życzę miłego oglądania!

Polecam również zestawienie 7 seriali podobnych do Sabriny!

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły